Як зробити шовкографію.

За допомогою нескладної технології тепер можливе нанесення малюнків на різні предмети навіть в домашніх умовах. Шовкографія - один з найпростіших методів трафаретного друку. Даний метод має на увазі нанесення фарби шляхом продавлювання за трафаретом через спеціальну сітку з дуже дрібними осередками. Технікою шовкографії можна нанести високоякісні, багатобарвні зображення практично на будь-які поверхні. А найголовніше - це можна робити в домашніх умовах!
Вам знадобиться
  • Цифровий фотоапарат (не потрібен, якщо ви самі непогано малюєте), сканер, принтер і комп'ютер, трафаретний плівка, вода, фарба для шовкографії.
Інструкція
1
Процес нанесення малюнка за допомогою шовкографії розділений на два етапи: підготовка негативу потрібного зображення і перенесення його на виріб. Намалюйте на аркуші паперу ескіз бажаного малюнка (написи) або ж роздрукуйте потрібне зображення на принтері.
2
Потім на підготовлений ескіз наклейте трафаретну плівку. Перед початком використання зніміть із трафаретним плівки підкладку.
3
Ескіз з наклеєною на нього трафаретного плівкою помістіть в спеціальну рамку і покладіть під УФ-лампу або на сонячне світло.
4
через кілька хвилин плівку потрібно помістити в воду, обполоснути, а частинки зайвого покриття видалити м'якою кистю. Потім досушити вологий негатив під УФ-лампою або на сонці. Негатив готовий, тепер можна перенести зображення (напис) безпосередньо на сам виріб.
5
Далі розмістіть виріб на будь пластикової панелі і прикладіть готовий негатив до виробу. Негатив щільно притисніть до виробу і нанесіть спеціальної пластикової лопаткою будь-яку фарбу, відповідну для шовкографії. Негатив, якщо його промити водою, знову готовий до використання. Використовуючи шовкографію , можна легко наносити логотип на практично будь-яку сувенірну продукцію.
Зверніть увагу
Можливо, перша печатка вийде не зовсім рівною, але не потрібно впадати у відчай, якщо перший млинець грудкою.
Корисна порада
Рамка повинна бути виготовлена з твердого дерева, яке не буде крутитися від постійного перебування у воді. Кращий розмір рамки - 40х50см або 40х60см. Кути рамки повинні бути рівні, щоб малюнок був натягнутий на рамку правильно і без перекосу. Сітку потрібно натягнути на рамку так, щоб вона потім не продавлюється пальцями; Світлочутлива емульсія має властивість псуватися, якщо не використовувати її протягом півроку. Якщо зберігати емульсію в темному й холодному місці (наприклад, в нижньому ящику холодильника), то це продовжить термін її придатності; Лампа повинна бути потужністю 500 Вт, мати дзеркальний відбивач в корпусі (підійдуть лампи, які підсвічують бігборди).