Як зробити чучело масниці. Як зробити чучело своїми руками.

Всіма улюблений народне свято Масляна закінчується в неділю спалюванням опудала зими. Опудало уособлює собою відмираючу зиму - Марену. Зазвичай цю велику вбрану солом'яну ляльку водружають на жердину і спалюють на великому багатті. Як і з чого зробити опудало зими, щоб воно весело згоріло?
Вам знадобиться
  • Два сухих дерев'яних бруска, молоток, цвяхи, солома, суха трава, картон, світлі полотняні мішки для голови і ручок, хустку і плаття.
Інструкція
1
Масляне опудало зробіть за принципом городнього лякала. Візьміть два сухих бруска. Один довший, на ньому опудало стоятиме. Другий короткий брусок - це будуть руки. Бруски збийте хрестом.
2
Самий активно палаючий матеріал це солома і папір. Візьміть солому, папір або суху траву і прив'яжіть її мотузкою (паперовим шпагатом) до хреста, формуючи тіло опудала. Якщо лялька планується невелика, а соломи або трави не знайти, пустіть на згоряння парочку віників.
3
Для голови можна використовувати світлий полотняний мішок. В мішок набийте солому або траву і зашейте його внизу. Якщо мішка немає, можна просто обгорнути солому білим папером. Пов'яжіть на голову опудала яскравий хустка. Він буде притримувати папір. Кінцями хустки можна зафіксувати голову опудала на тулуб.
4
Нарядите опудало в сарафан або старе плаття. Якщо трава з опудала вивалюється, можна зашити знизу поділ сукні. Якщо хочете зробити чучело більш правдоподібним, набийте травою два маленьких полотняних мішечка і надіньте їх на кінці палиці - це будуть кисті рук. Опустіть рукава і зав'яжіть їх, щоб приховати зав'язки мішечків.
5
За бажанням, намалюйте масляничной дівиці особа. Рум'яні щічки і червоні губки будуть контрастно виглядати з білим снігом. А от очі чучельной красуні малюйте за звичаєм закритими.
6
З білого або жовтуватого тканини або щільного паперу сплетіть опудалу дві коси. Прикріпіть їх під хусткою. На кінцях зав'яжіть яскраві паперові стрічки. Увіткніть готову масляничних ляльку в сніг.
Зверніть увагу
Чи не наряджайте опудало в одяг з чадних, плавящихся з огидним запахом тканин. Особливо це важливо, якщо на святі будуть діти, так як вони обов'язково будуть водити хороводи навколо багаття.
Корисна порада
Якщо матеріалу для набивання (соломи, трави і паперу) немає, можна використати для тулуба картонні коробки.