Як розрахувати площу квартири.

При покупці квартири ми платимо за площа. Вона зазвичай розраховується заздалегідь, і в документах вже вказуються готові цифри. Іноді бувають випадки, коли попадаються недобросовісні продавці, які в документах пишуть зовсім не ті цифри, які існують в реальності. Тому дуже важливо самим перевірити, наскільки цифри в договорі відповідають дійсності. Зробити це дуже просто.
Вам знадобиться
  • Лінійка для вимірювання великих довжин, невеликі математичні знання або калькулятор, папір і олівець, щоб записувати результати вимірювань.
Інструкція
1
Площа квартири розраховується по одному дуже простому правилу. Для цього достатньо знати математичну формулу знаходження площі. Площа прямокутника або квадрата вираховується за формулою: довжина, помножена на ширину. Для початку потрібно знайти загальну площа всіх приміщень у вашій квартирі. Для цього площа кожного приміщення знаходиться окремо.
2
Розглянемо на прикладі одну з кімнат квартири . Померяйте довжину і ширину підлоги кімнати. Помножте ці числа. Це буде площа статі, яка і називається по-іншому площа ю кімнати.
3
Попередні два пункти повторіть для всіх приміщень вашої квартири . Складіть всі отримані числа. Це і буде загальна площа квартири .
Зверніть увагу
Є одне поняття - «загальна площа квартири», а є зовсім інше - «житлова площа». При покупці квартири в житлову площу не повинні входити такі приміщення: ванна, туалет, комора (вони віднімаються із загальної площі з певним коефіцієнтом). Також із загальної площі віднімається площа літніх приміщень: балкона, лоджії, веранди.
Корисна порада
При вимірі довжини краще користуватися саморобними дерев'яними лінійками. Також їх можна знайти і в магазині. Це заощадить вам достатньо часу.