Як зробити цукор будинку. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Історія цукру починається більш ніж 2300 років тому в Індії, де його готували з соку цукрової тростини, а ось в Росію цукор вперше завезли приблизно в 11-12 століттях. До появи цукру , в їжу тут в основному вживали солодкий мед і готували пастилу. Сьогодні без цукру неможливо уявити своє життя. Цукробурякова промисловість в наші дні - одне зі стратегічно важливих галузей харчової промисловості, але не дивлячись на це, цукор можна приготувати і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Цукровий буряк
  • каструля
  • плита
Інструкція
1
Бульби буряків очищають від корінців (не знімаючи шкірку) і промивають під проточною водою. Вимиту буряк кладуть в киплячу воду, роблячи при цьому вогонь більше, щоб процес кипіння не припинявся. Варять бульби приблизно близько години, потім буряк виймають, остуджують і очищають від шкірки.
2
Підготовлену буряк нарізають тонкими скибочками і поміщають в полотняні мішечок під прес. Сік, отриманий в процесі віджиму, збирають тільки в емальований посуд. У металевій ємності сік темніє, а значить і сироп не вийде світлим.
3
Віджату буряк знову кладуть у посуд, де вона варилася, і заливають водою в співвідношенні 1: 1/2. Наполягають буряк приблизно 30-40хв. Після чого знову віджимають в ту ж емальований посуд. Зібраний сік нагрівають і проціджують. Шляхом випарювання з соку отримують сироп. Випарювати сік потрібно в плоскій емальованому ємності, постійно помішуючи. Вихід з п'яти кілограм буряка - кілограм сиропу.
4
Якщо потрібно отримати сироп з великим зміст цукру , то процес приготування трохи іншою. Бульби буряка миють, знімають і них шкірку і варять буряки на пару (або використовують автоклава). В процесі варіння (розпарювання) потрібно стежити, щоб не википіла вода. Потім бульби так само дрібно нарізають і віджимають сік. Проціджений через марлю сік випарюють до консистенції сиропу.
Зверніть увагу
Приготувати будинку з цукрових буряків вдасться тільки сироп, який буде рівноцінним замінником цукру, і який можна буде додавати в чай і випічку. Кристалізувати цукровий сироп можна тільки в процесі випарювання сиропу в вакуум-апаратах, що досить складно зробити в домашніх умовах.
Корисна порада
З гарячої буряка можна отримати більше соку, та й випливає він легше. Готовий сироп можна вживати в їжу відразу або закатати в банки.
Сьогодні будь-яка господиня може дозволити собі налагодити домашнє виробництво цукру з буряка. Нехай це буде не магазинний рафінад, а солодкий сироп: він цілком задовольнить смак найвибагливішого гурмана. Все, що потрібно для його виготовлення - це нехитра кухонне начиння і трохи часу.
Вам знадобиться
  • Цукровий буряк
  • ніж
  • каструля
  • емальований посуд
  • плита
  • прес
  • полотняний мішок
  • автоклав.
Інструкція
1
Зріжте у бульб буряків коріння і добре промийте плоди. Потім покладіть буряк у каструлю з киплячою водою і варіть її близько години на сильному вогні. Потім дістаньте сварилися бульби, остудіть їх і очистіть від шкірки.
2
Потім акуратно поріжте плоди тонкими скибочками або пропустіть їх через м'ясорубку. Отриману масу покладіть в полотняний мішок і помістіть під прес. Виходить сік зберіть в емальований посуд. Якщо буряк досить довго варилася, то сік буде відділятися легко.
3
Потім знову помістіть отжатую буряк в каструлю і залийте водою таким чином, щоб води було в два рази менше, ніж буряків. Після півгодини варіння знову покладіть масу в мішок і повторіть процес віджиму.
4
Одержаний сік нагрійте і процідіть його крізь марлеву тканину в ту ж каструлю. Потім поставте каструлю на вогонь і, постійно помішуючи рідина, почніть процес її випаровування. Через деякий час в посуді почне утворюватися сироп. Йому слід дати настоятися 2-3 дні, а потім розлити по скляних банках.
5
Якщо ви задалися метою отримати густий сироп, що містить в собі багато цукру, то вам буде потрібно автоклав. Спершу вимийте і очистіть буряк. Потім помістіть її в автоклав, встановивши тиск в 1,5 атм. Розпарювала бульби протягом години, стежачи за тим, щоб не википіла вода. Потім наріжте буряк і помістіть її під прес. Отриманий сік відфільтруйте і піддасте випаровуванню. В результаті ви отримаєте сироп, за своєю консистенцією нагадує мед. Він стане для вас повноцінним замінником цукру.
Зверніть увагу
Чи не викидайте буряковий жмих - його можна використовувати для приготування браги. Для цього брагу слід залити водою і додати дріжджі. Пам'ятайте про те, що найбільше цукру містить серцевина буряків, а найменше - головка і хвіст.
Корисна порада
Використовуйте тільки емальований посуд. В металевому посуді сік потемніє, і це вплине на колір сиропу.