Як почати ремонт.

Кожному з нас хоча б раз у житті доводилося робити ремонт у себе вдома. Більшість, звичайно, обмежується простим косметичним ремонтом. Однак при покупці нової квартири просто наклеїти нові шпалери і замінити світильники мало. Новобудови зазвичай продаються з чорновою обробкою, у вторинному ж житло нерідко потрібна заміна комунікацій, вікон, дверей і т.д.

З чого почати ремонт Якщо перед вами стоїть завдання зробити саме капітальний ремонт приміщення, то щоб почати ремонт правильно, потрібно скласти план дій і визначити, які роботи мають бути виконані. В плані робіт можна відзначити приблизні терміни виконання кожного етапу, що вимагаються матеріали, прикинути витрати і визначити, які роботи можна виконати своїми силами, а для яких доведеться залучити найманих робітників. Якщо власник квартири бажає виконати перепланування, то такі роботи бажано заздалегідь узгодити з адміністрацією.

Етапи капітального ремонту

Капітальний ремонт у вторинному житло можна умовно розділити на кілька етапів:

  • знесення старих перегородок і зведення нових стін з цегли або блоків (при виконанні перепланування);
  • електромонтажні роботи;
  • сантехнічні роботи;
  • вирівнювання всіх поверхонь в приміщеннях;
  • установка гіпсокартонних конструкцій ;
  • заміна вікон і дверей;
  • оздоблення стелі, стін, підлоги

Порядок ремонтних робіт

Якщо ви не плануєте перепланування, то найкраще почати ремонт з електротехнічних робіт: замінити проводку, при необхідності - лічильник, встановити додаткові розетки. В цьому випадку ви можете бути впевнені, що потужності електромережі вистачить для того, щоб підключити потужний інструмент, і не доведеться користуватися удлінітелямі.Затем проводиться заміна водопроводу і каналізації, обладнання ванної кімнати та туалету. Установку гіпсокартонних конструкцій (перегородок, арок, підвісних стель) краще виконати до початку вирівнювання поверхонь, так як при цьому змінюється площа поверхні стін і потолка.Черновие оздоблювальні роботи (вирівнювання стін, стелі, заміна стяжки підлоги) можна виконувати в будь-якому порядку. Чистові оздоблювальні роботи слід починати з обробки стелі - фарбування, побілки, установки натяжних або підвісних конструкцій. Потім виконується обробка стін (панелями, шпалерами, плиткою тощо). Тільки в кінці можна настилати нове підлогове покритіе.Ремонт - заняття, що віднімає багато часу і сил, і до того ж досить витратна. Тому найголовніше в ремонті - зважитися його почати.