Як зробити самому суху стяжку.

Суха стяжка - це один із способів влаштування основи підлоги. Складається вона з двох шарів - інертного матеріалу дрібної фракції і підстави покриття підлоги (гіпсокартонні плити, листкова фанера та інше). Характеризується відносно невеликою вагою і зручністю монтажу.
Вам знадобиться
 • - поліетиленова плівка площею, рівної розміру приміщення;
 • - спеціальні маяки або звичайні дерев'яні рейки, висотою в товщину засипки;
 • - засипною матеріал (керамзит, пісок та ін.) З фракцією до 5 мм;
 • - підстава покриття;
 • - кромочная стрічка;
 • - гумовий молоток для трамбування засипки;
 • - будівельний рівень;
 • - невелика рейка для розрівнювання довжиною, дещо більшою, ніж відстань між маяками.
Інструкція
1
Ретельно очистіть поверхню, на яку буде лягати стяжка.
2
За допомогою рівня зробіть розмітку, зазначивши спочатку верхню точку. Орієнтуючись на неї, наклейте на стіну кромочную стрічку. Верхній її край - кромка стяжки.
3
Покладіть поліетиленову плівку на поверхню. Стиків не допускайте, якщо плівка не цільна, покладіть смуги внахлест не менше 5 см. Ця гідроізоляція і ретельність тут буде зовсім не зайвою.
4
Встановіть маяки за допомогою будівельного рівня. Закріпіть їх будь-яким зручним способом.
5
Починайте засипати матеріал і розрівнюйте його по маяках, починаючи з дальньої точки з тим, щоб закінчити біля виходу з приміщення.
6
На останньому етапі укладіть приготовані за розмірами плити, трохи утрамбуйте їх і закріпіть саморізами. Стики можна проклеїти будівельними клеями і зашпаклювати. Якщо зверху буде ламінат або паркет, то клеїти не обов'язково.
7
Все, суха стяжка готова. Тепер на неї можна монтувати різні статеві покриття без побоювань за появу провалів і опуклостей. Слід остерігатися лише зайвої вологи на підлозі і знизу. Сухий стягуванні волога протипоказана категорично.
Суха стяжка обходиться дешевше, ніж традиційна заливка цементно-піщаною сумішшю, при цьому значно менше витрати часу та праці. Такий спосіб дозволяє знизити навантаження на несучі конструкції, що дуже важливо в дерев'яних або старих будівлях. Саме тому все частіше ремонт починають з сухого стягування статі .
Вам знадобиться
 • - цементно-піщана суміш;
 • - рівень;
 • - поліетиленова плівка, руберойд, пергамін або інша ізоляція;
 • - бітумна мастика;
 • - пінополістирол;
 • - підсипка (кварцовий або перлітовий пісок, дрібнофракційний керамзит і т.д.);
 • - гіпсоволокнисті листи, фанера або ДСП;
 • - саморізи.
Інструкція
1
Перед початком робіт повністю видаліть стару підлогу аж до перекриття. Ретельно закладіть всі зазори, щілини і поглиблення цементним розчином або спеціальною сумішшю. Очистіть поверхню від сміття.
2
Візьміть лазерний або водяний рівень і відзначте висоту верхнього рівня підсипки, зазвичай товщина підсипки становить близько 4-7 см.
3
Для захисту сухої стяжки від вологи укладіть поліетиленову плівку, руберойд, пергамін або іншу ізоляцію. Накидають краю листів один на одного не менш ніж на 15 см, на стіну також зробіть нахлест 7-10 см (висота підсипки).
4
Склейте полотна між собою бітумною мастикою. Також промажьте місця примикання аркушів до стін.
5
Зробіть підсипку з мелокофракціонного керамзиту, кварцового або перлітового піску або інших сипучих матеріалів. Щоб поліпшити звукоізоляцію підлоги, можна додати листи пенополистерола, уклавши їх щільними рядами, без зазорів. Якщо особливих вимог до підлоги у вас немає, укладіть тільки листи пенополистерола, не використовуючи підсипку.
6
По периметру залишайте зазор 1 см, щоб виключити спучування підлоги. Заповніть його мінеральною ватою або іншим відповідним матеріалом. Розрівняйте поверхню підсипки.
7
Для того щоб укласти поверхню стяжки, використовуйте подвійні гіпсоволокнисті листи, фанеру або ДСП. Спочатку укладіть перший шар, потім поверх - ще один шар так, щоб стики ніде не збігалися. Проклейте листи між собою клеїть мастикою і прикрутіть короткими саморізами, утапливая капелюшки на 1-2 мм.
8
Стики листів і капелюшки саморезов зашпатлюйте сумішшю для затірки і вирівняйте шліфуванням після висихання.
9
Якщо ви робите суху стяжку в ванній, додатково зверху нанесіть гідроізоляційний шар, наприклад, бітумну мастику, еластичний гідроізоляційний цементний розчин або самовирівнюються суміш.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Li7UfboiNxY