Як вибрати паркетну дошку.

Паркетна дошка - це хороша альтернатива штучному паркету. Це підлогове покриття з'явилося відносно недавно, проте встигло завоювати популярність у всьому світі. Попит на нього зростає і в нашій країні.

Структура паркетної дошки багатошарова. Вона складається з шарів деревини, які склеєні між собою. Верхній шар виготовляється з деревини - дуба, клена, бука, горіха, вишні, а також більш екзотичних варіантів - акації, венге, тика, мербау. Чим товщі цей шар, ніж довговічніше паркетна дошка. Середній шар є склеєні короткі ламелі з плити HDF або деревини хвойних порід. Нижній шар найчастіше виготовляється з ялинової фанери. Стандартна довжина паркетної дошки складає 2-2,5 метра, ширина - до 20 см, а товщина - 7-26 мм.

Як вибрати паркетну дошку: переваги і недоліки

З- за багатошарової структури паркетної дошки її нерідко порівнюють з ламінатом. Однак паркетна дошка має перед ним безсумнівна перевага - це справжнє дерево, тобто екологічно чистий матеріал. Паркетні дошки не вимагають додаткової обробки, оскільки покриття продається вже відшліфованим і покритим маслом або лаком. Фахівці зазначають, що паркетні дошки досить легко укладати: їх підганяють під розміри приміщення і укладають один до одного, збираючи за допомогою шипів і пазів, які розташовані на торцевих і бічних гранях. Ще одна перевага - «теплі підлоги» не є перешкодою для укладання цього підлогового покриття. Необхідно просто правильно вибрати паркетну дошку - вона повинна мати товщину 13-15 мм. При цьому в конструкції підлоги обов'язково повинен бути гідроізоляційний шар. За паркетною дошкою дуже просто доглядати. Покриття слід протирати м'якою сухою тканиною, можна користуватися пилососом. Якщо ви робите вологе прибирання, необхідно добре віджимати ганчірку. На поверхні можуть з'явитися плями - їх можна усунути за допомогою миючого засобу без аміаку. Звичайно, паркетна дошка має певні недоліки, до числа яких належить низька водостійкість. При сильній протечке підлогу деформується і не підлягає відновленню. Часткова реставрація можлива тільки в тому випадку, якщо дошки настелили на фанеру. Також варто відзначити, що асортимент варіантів декору паркетних дощок значно вужче, ніж штучного паркету і ламінату.

Як правильно вибрати паркетну дошку

  • Вибираючи паркетну дошку, враховуйте, що світле покриття здатне візуально збільшити кімнату, а значить, підійде для невеликих приміщень. У просторій кімнаті можна використовувати більш темні варіанти.
  • Щоб правильно вибрати паркетну дошку, зверніть увагу на її тильну сторону - вона повинна бути добре відшліфована. На дотик дошка повинна бути гладкою.
  • Вибирайте покриття з твердою і міцної деревини, так як саме ці якості забезпечують зносостійкість покриття.
  • Деревина повинні бути не тільки твердою, а й стабільною: при перепадах вологості планка повинна зберігати лінійні розміри.