Як провести канікули з користю.

З настанням канікул батьки починають замислюватися про те, як же їх чаду провести ці дні з максимальною користю . Способів відпочити не тільки приємно, але і корисно безліч. Почнемо по прядку.
Інструкція
1
Перше, про що необхідно задуматися - це особливості режиму дня під час відпочинку. Особливо це актуально в період літніх канікул. Деякі діти зберігають той режим, до якого звикли протягом усього навчального року. А у деяких повністю порушується розпорядок дня. За порадами фахівців, найоптимальнішим варіантом є зміщення часу підйому дитини на 2-3 години. У кожному разі за тиждень-два до нового навчального року вам необхідно буде повернутися в той режим, який зажадає від вас навчальний процес.
2
Здебільшого в період літніх канікул батьки відправляють своїх дітей в заміські табори. Зараз є безліч таборів з різним профілем: з вивченням іноземних мов, спортивні, оздоровчі. Батькам лише треба буде вибрати табір, виходячи з інтересів дитини.
3
Поїздка до моря з батьками також може стати відмінним відпочинком для вашого чада. Але варто подумати про те, щоб дитина не просто нудьгував в готелі або цілими днями лежав на пляжі, але і продумати для нього програму активного відпочинку. Краще вибрати такі тури, де передбачена розважальна програма для дітей.
4
Нерідко діти все літо проводять на дачі. В цьому випадку, завдання батьків не просто дати дитині відпочити від міської суєти, а й провести канікули з максимальною користю . Необхідно залучати дитину до праці - привчати доглядати за домашніми вихованцями, прополювати грядки. Але треба не змушувати дитину робити фізичну роботу через силу, а привчати до праці в процесі гри.
5
Ну а якщо батьки не можуть відправити дитину ні в табір, ні на дачу, ні до моря, залишається провести канікули в місті. В цьому випадку не допускайте того, щоб дитина цілі дні просиджував за комп'ютером або за телевізором. Поки ви перебуваєте на роботі, давайте дитині завдання - вигуляти собаку, підмести підлогу, почитати книгу. Крім цього, в місті є можливість відвідати різні виставки, побувати в музеях, театрах. Намагайтеся проводити більше часу на відкритому повітрі - організовувати пікніки, рухливі ігри, різні змагання.
6
Важливо, щоб ваша дитина не тільки добре відпочив, але і не забув тих знань, які він з такою працею осягнув за рік в школі. Відстають дитині можна найняти репетитора. При цьому треба пам'ятати, що не варто дошкуляти дитини репетиторством все канікулярні дні, достатньо кількох занять безпосередньо перед початком навчання. Можна самостійно займатися з дитиною протягом усіх канікул, але робити це в ігровій формі. І не забудьте про читання книг. Сходіть разом в бібліотеку або виберіть в магазині ті книги, які на ваш погляд будуть цікаві дитині.
7
Деякі підлітки воліють попрацювати в літні канікули. Не перешкоджайте цьому, нехай дитина привчається до праці. Але не полінуйтеся дізнатися, які умови пропонує роботодавець.
8
І головне, будьте ближче до свого чада, намагайтеся цікавитися всім тим, що хвилює вашої дитини, нехай він не буде надано себе в ці дні і відчуває вашу турботу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rLj2RiW0SvA