Як прибрати парафін з одягу. Як видалити парафін з матерії.

Зовнішній вигляд відіграє важливу роль у спілкуванні з людьми. Ви намагаєтеся завжди виглядати охайно, «з голочки». Але іноді вам доводиться боротися з невідомо звідки узялися плямами на одязі. Сучасні пральні порошки та відбілювачі можуть прибрати практично будь-яка пляма. Але що робити, якщо ви влаштовували романтичний вечір своїй другій половинці і капнули на одяг воском зі свічки?
Вам знадобиться
 • Ножик, паперові рушники, праска, скипидар, мильний розчин
Інструкція
1
Прибрати віск або парафін з одягу можна кількома способами. Покладіть річ в морозилку, дочекайтеся, поки віск застигне. Після чого акуратно ножичком отскребая парафін з тканини. Якщо тканина дуже тонка і ніжна, не варто чіпати її ножем, краще відразу переходите до другого кроку.
2
Візьміть паперові рушники і праска. Покладіть річ між двома рушниками, пропрасуйте гарячою праскою. Кілька разів повторіть дану дію, змінюючи рушники. Також можна використовувати промокальний папір. Якщо віск був червоним, пляма від нього можете запрати в теплому мильному розчині.
3
Якщо пляма все ще видно, використовуйте бензин або скипидар. Покладіть річ на товстий шар паперових рушників, ватку рясно змочіть в скипидарі і промокайте їй пляма. Парафін розчиниться в бензині і вбереться в папір. З цим способом потрібно бути обережним, тому що не всі тканини витримають контакту з бензином. Наприклад, прогумовані тканини чистити скипидаром ні в якому разі не можна.
4
Поперіть річ в машинці. Якщо залишилося жирну пляму, спробуйте видалити його за допомогою спирту. Його необхідно акуратно наносити на пляму за допомогою ватної палички, не розтираючи по поверхні.
5
Виконуйте всі дії вірно, акуратно. Дотримуйтеся обережності, бережіть вашу річ. Якщо все буде зроблено правильно, від плями воску на тканини не залишиться й сліду. І романтичних вечерь можна буде не боятися і влаштовувати їх якомога частіше.
Все свічки виготовляються з парафіну , і лише церковні свічки для обрядів складаються з воску. Після романтичного вечора можна виявити парафінові напливи на скатертини, килимі або на власному одязі. Зняти наплив не так вже й складно, так як парафін застигає при кімнатній температурі. Складніше позбутися жирного плями, яка залишається під напливом.
Вам знадобиться
 • - лід;
 • - целофановий пакет;
 • - морозильна камера;
 • - пластиковий скребок;
 • - бензин;
 • - ацетон;
 • - уайт-спірит;
 • - розчинник;
 • - рідина для зняття лаку;
 • - медичний спирт;
 • - засіб для миття посуду;
 • - харчова сода;
 • - ватний диск;
 • - губка;
 • - пральний порошок.
Інструкція
1
Щоб повністю зішкребти наплив, помістіть річ в морозильну камеру в целофановому пакеті. Якщо наплив на паласі або м'яких меблів, то заморозьте кілька шматочків льоду, прикладіть до напливу на 15 хвилин і зскребете його пластиковим скребком. Річ дістаньте з холодильника і розімніть парафиновое пляма в руках.
2
Після видалення парафіну залишиться жирове пляма, з яким ви і будете боротися. Для його видалення можна використовувати бензин, уайт-спірит, розчинник, ацетон, рідина для зняття лаку, засіб для миття посуду, харчову соду, плямовивідник.
3
Змочіть ватяний диск або губку одним із засобів, нанесіть на пляму, залиште на 20 хвилин, виперіть виріб звичайним способом. Якщо випрати тканину не можна, наприклад оббивку м'яких меблів або палас, то протріть оброблене пляма медичним спиртом кілька разів.
4
Але не для всіх тканин можна використовувати агресивні розчинники, як ацетон, бензин, розчинник, уайт-спірит або рідина для зняття лаку, тому перш, ніж наносити засоби на пляму, перевірте його дію на тканину на непомітній ділянці.
5
Для делікатних і тонких тканин, а також ацетату і оксамиту підходять м'якші засоби, наприклад сода або рідина для миття посуду. Щоб видалити пляму за допомогою засобу для посуду, нанесіть його на забруднення густим шаром, залиште до повного висихання, виперіть виріб. Палас або м'які меблі просто замийте сухим способом. Сухий спосіб означає, що ви будете змочувати губку, віджимати і багато разів протирати пляма, поки не видалите всю піну від засобу для посуду.
6
Для використання харчової соди зробіть густу кашку, нанесіть на пляму, залиште до повного висихання, змийте соду, виперіть тканина в пральній машині.
7
Щоб видалити пляму за допомогою засобу для виведення плям, купите будь плямовивідник, який підходить для видалення жирних плям, прочитайте інструкцію і зробіть видалення плями, слідуючи опису на упаковці.