Як зібрати ламінат.

Серед ремонтних робіт укладка ламінату є найбільш простим заходом. Навіть за відсутності особливих навичок роботи з деревом та за наявності звичайної ножівки цілком можливо зробити підлогу своїми руками.
Вам знадобиться
  • ламінат, ножівка або електролобзик, рулетка, олівець, набір для укладання ламінату, підкладка
Інструкція
1
Купувати ламінат бажано з невеликим запасом. Робиться це тому, що якщо з яких-небудь причин декілька дощок будуть зіпсовані, підібрати аналогічний ламінат буде проблематично. Навіть у одного і того ж виробника в різних партіях відтінки тону можуть відрізнятися, так само як і товщина плашок. Для того щоб укласти ламінат, спершу йому необхідно вилежатися в приміщенні впродовж 48 годин. Укладання ламінату здійснюється на спеціальну підкладку, товщина якої залежить від ступеня рівності стяжки. Перепади основи підлоги не повинні бути занадто великими, інакше з ламінатом будуть складнощі. Напрямок укладання визначається падінням сонячних променів. Плашки стеляться вздовж, так як якщо вистилати ламінат поперек напрямку світла, то стики між дошками будуть найбільш помітні.
2
Починається укладка ламінату своїми руками від кута. По периметру приміщення між плашками і стіною поміщаються невеликі клини товщиною від 0.5 до 1 см. Вони дозволяють дошкам «плавати», що не вискакуючи із спеціальних замків. Різна товщина клинів забезпечує вирівнювання напрямку укладання, так як відстань між різними кутами кімнати не завжди однаково.
3
Дошки з'єднуються один з одним відповідно до інструкції на упаковці за допомогою спеціальних пазів, при правильному суміщенні щілину між ними практично не видна. Необхідний розмір кожної плашки випилюється за допомогою ножівки або електролобзика. Часто виникає питання, як зібрати ламінат в кінці. Дійсно, фінальна дошка укладається найважче. Але якщо використовувати спеціальне пристосування, схоже на плоский крюк, то це полегшить утримання дошки біля стіни, де пальці рук просто не проходять. Отримавши єдиний і рівну підлогу, залишається лише закріпити по периметру плінтуса