Як підібрати плитку.

Щоб правильно підібрати плитку, перш за все, необхідно визначитися з її призначенням. Наступний крок - вибрати клас будівельного матеріалу, який володіє потрібними характеристиками. Також не варто забувати про дизайн - сьогодні можна вибрати плитку з широкого асортименту.

Умовні позначення

  • Плитка, яка призначена для зовнішніх робіт, має на упаковці спеціальне маркування - АI або ВI.
  • Сніжинка на етикетці упаковки позначає морозостійкість даної плитки.
  • Маркування АII або ВII означає, що плитка може бути використана для зовнішніх робіт, але гірше відштовхує вологу.
  • Плитка, призначена тільки для внутрішніх робіт, має позначення АIII або ВIII.

Букви, які використовуються для позначення, показують, який спосіб застосовувався для виготовлення матеріалу.

  • Буква А на етикетці означає, що плитка був зроблена методом пресування, який є більш сучасним і застосовується частіше. Сире тісто простягається через спеціальний пристрій, піддається комп'ютерної нарізці, а результатом стають однакові керамічні прямокутники.
  • Метод пресування, який є на сьогоднішній день застарілим, позначається буквою В. Плитка, зроблена таким способом, коштує дешевше.

Як правильно підібрати плитку: призначення

Щоб підібрати плитку правильно, необхідно визначити її призначення. Найчастіше плитку використовують для обробки кухні, передпокою і ванної кімнати. Якщо ви вибираєте плитку для кухні, врахуйте, що вона повинна бути стійка до впливу різних агресивних засобів. При виборі підлогової плитки шукайте варіанти, стійкі до механічних пошкоджень - на кухонний підлогу виявляється найбільш інтенсивний вплив. Для передпокою слід вибирати тверду плитку, стійку до хімічних впливів. Важливим критерієм є очіщаемость плитки. У передпокої більш виграшно виглядатиме плитка темного кольору, на якій менш помітна грязь і плями. При виборі підлогової плитки зверніть особливу увагу на те, що матеріал не повинен бути слизьким. Настінна і підлогова плитка для ванної, в першу чергу, повинна бути стійкою до дії миючих та косметичних засобів, які є агресивним середовищем. Зате при виборі такої плитки підвищена зносостійкість не є обов'язковою характеристикою.