Як розгорнути робочий стіл. windows xp поворот робочого столу.

Операцію, яку частіше називають «поворотом екрану», правильніше назвати «поворотом робочого столу ». Така опція передбачена усіма виробниками графічних операційних систем, починаючи з Microsoft. У різних поколіннях Windows є і деякі відмінності в її реалізації з точки зору користувача.
Інструкція
1
Щоб повернути робочий стіл в Windows 7 або Vista, клікніть його фонову картинку правою кнопкою мишки і виберіть у випадаючому меню рядок «Дозвіл екрану». Цим ви запустите вікно налаштувань, в якому вам потрібен селектор з заголовком «Орієнтація». При клацанні з нього випадає список варіантів дій з екраном, в якому вам слід вибрати потрібний напрямок повороту дисплея, а з ним і робочого столу . Зробивши це, клацніть кнопку «OK».
2
Є й альтернативний, трохи більш швидкий спосіб. Полягає він у тому, що після клацання правою кнопкою миші фонової картинки робочого столу , потрібно вибрати інший пункт - «Параметри графіки». Серед пунктів цього розділу меню є розкривний підрозділ з назвою «Поворот». При наведенні на нього курсора випадає список з тих же варіантів повороту робочого стала. Виберіть потрібний вам варіант.
3
Якщо треба розгорнути робочий стіл в ОС Windows XP, то слід звертатися до властивостей відеокарт. Залежно від моделі, встановленої у вашому комп'ютері, доступ до потрібної функції буде реалізований по-різному. Наприклад, для відеокарт сімейства ATI Radeon з настройками за умовчанням достатньо натиснути клавіші ALT + CTRL + стрілка вліво або вправо. А для NVIDIA потрібно клікнути правою кнопкою миші фонову картинку робочого столу і в меню вибрати рядок «Панель управління NVIDIA». Зліва в цій панелі розміщено посилання з текстом «Поворот дисплея» - клацніть її і побачите чотири опції повороту екрану. Виставте мітку навпроти потрібного напрямку і закрийте панель NVIDIA.
4
Тут теж є альтернативний спосіб - в треї робочого столу клацніть іконку вашої відеокарти правою кнопкою мишки. В результаті побачите контекстне меню, в якому буде присутній розділ для зміни орієнтації робочого столу . NVIDIA називає цей пункт меню «Параметри обертання». Якщо навести курсор на нього, то випаде список, в якому вам слід вибрати потрібний напрямок повороту.