Як зробити лавочку.

У кожного на дачі є безліч обрізних дощок. Звичайно, можна розвести з них багаття і приготувати вугілля для смаження шашлику. Але краще зробити зручну лавочку для відпочинку в тіні садових дерев. Адже це зовсім не так уже й складно.
Вам знадобиться
  • Дошки, саморізи, клей, фарба, лак, морилка, металеві щітки.
Інструкція
1
Конструкція лавочки складається з восьми деталей. Головні елементи - це ніжки і сидіння. Висота лавочки залежить від її призначення. Як правило, вона складає від 40 до 45 см. Довжина сидіння для однієї людини дорівнює 40 см, для двох - 120 см. Ширина не вимагає особливої уваги, однак перевищувати 40 см не варто.
2
Підготуйте деталі і скріпіть їх один з одним за допомогою саморізів. Саморізи слід використовувати по дереву, з потайною головкою. Міцність конструкції помітно виросте, якщо дотичні площини деталей промазати клеєм. Це не дозволить елементам з часом розхитатися.
3
Якщо ви запланували лавочку великих розмірів, то ніжкам необхідно надати легке розбіжність. Таким чином, кріпите їх не паралельно один одному, а під кутом тридцять градусів. Це зробить конструкцію більш стійкою. Крім того, не завадить затяжка між ніжками.
4
Яким буде сидінні лавочки, залежить від вашого бажання. Зробіть його суцільним, набірним з обрізків дощок, меблевого щита або цільного шматка товстої фанери. Прикріпіть до поперечки за допомогою саморізів з потайною головкою.
5
Якщо лавочка буде постійно перебувати на відкритому повітрі, обробіть її антисептиком і покрийте фарбою або лаком для деревини. Перш, ніж нанести на лавочку той чи інший засіб, ретельно просушіть її. Це видалить зайву вологу.
6
Якщо лавочка буде невеликого розміру, для її виготовлення підійде обрізна і добре оструганную дошка. Для великих садових лавок краще використовувати не обрізну, але ошкуренной і оструганную дошку.
7
Лавочки, виготовлені своїми руками, додадуть шарм вашому садовій ділянці. Крім того, деревину можна штучно зістарити за допомогою морилок різного кольору і металевих щіток.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=w_PY8srvQl0
Мабуть, основними вимогами до меблів, використовуваної на дачі, є її міцність, універсальність і довговічність. Одним із предметів, що задовольняють цим вимогам, є звичайна дерев'яна лавка. Її можна купити в дачному магазині. Але при наявності дощок, інструменту та кріплення, зробити крамницю можна власними руками.
Вам знадобиться
  • - дошки;
  • - рубанок;
  • - ножівка;
  • - молоток або хрестова викрутка;
  • - цвяхи або саморізи .
Інструкція
1
Підготуйте дошку, яка виступатиме в якості поверхні лавки. Відріжте фрагмент потрібної довжини. Обробіть його. Зніміть рубанком фаску з граней. Якщо дошка не стругані, обробіть рубанком як мінімум одну з її широких поверхонь і обидва прилеглих до неї довгих торця. Зачистіть стругані поверхні і утворені ними грані грубозернистої наждачним папером.
2
Виріжте дошку, яка буде використана в ролі ребра жорсткості. Її довжина повинна дорівнювати передбачуваному внутрішньому відстані між ніжками лавки, а висота може становити 15-30 сантиметрів. Обробку цієї дошки проводити не обов'язково, хоча і вельми бажано.
3
Зробіть ніжки лавки. Відпиляєте два фрагмента дошки однакової довжини. Краще, якщо ширина дошки, з якої виготовляються ніжки, буде дорівнює ширині поверхні лавки. При бажанні зробіть клиновидні (трикутні) вирізи з того боку кожної з ніжок, яка встановлюватиметься на підлогу. Висота вирізу може становити від чверті до третини довжини фрагмента дошки, а ширина його заснування - 0,5-0,7 від ширини ніжки. Обробіть отримані заготовки рубанком і грубозернистої наждачним папером.
4
Виготовте підставу лавки. Здійсніть з'єднання дошки, виступаючої в ролі ребра жорсткості, з ніжками. Для фіксації використовуйте довгі саморізи або цвяхи. Площину дошки ребра жорсткості повинна бути перпендикулярна площинам ніжок, а їх верхні кромки повинні збігатися. З'єднання зручно виконувати на рівній поверхні, в ролі якої може виступати фрагмент дошки, підготовлений на першому кроці.
5
Зробіть крамницю . Зафіксуйте поверхню на виготовленому підставі. Використовуйте як мінімум шість цвяхів або саморізів. Вони повинні кріпити поверхню до кожної ніжці і дошці-ребру жорсткості в двох рівновіддалених від їх країв точках.
6
Проведіть заключну обробку лавки при необхідності. Пофарбуйте її, покрийте лаком або оліфою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=w_PY8srvQl0