Як продати автомобіль в Україні.

В Україна , на відміну від Росії, неможливо укладення договору купівлі-продажу автомобіля в простій письмовій формі. Обов'язково потрібно оформляти його у нотаріуса. Цей спосіб, на відміну від передачі машини за дорученням і фіктивного рахунки-довідки з автосалону, чреватий найменшими проблемами для продавця і покупця, але найбільш витратний.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - документи на машину;
  • - довідка від оцінювача;
  • - довідка з ДАІ, що авто в поточному році не продавалося ( при первинному продажу);
  • - послуги нотаріуса;
  • - гроші для оплати послуг нотаріуса та виготовлення необхідних документів.
Інструкція
1
Для початку доведеться звернутися в компанію, що надає послуги з оцінки старих автомобілів. Там вам видадуть довідку про середньоринкової вартості машини. На основі цієї цифри буде вираховуватися держмито, яку ви оплатите при нотаріальному посвідченні угоди.
2
Ви повинні також взяти довідку в ДАІ, що ваш автомобіль не продавався в поточному році. Її можна отримати в підрозділі ДАІ, де зареєстрована машина. Послуга платна, вартість довідки становить близько 300 гривень. Цей документ може і не знадобитися. Так що уточніть у нотаріуса, достатньо йому вашої заяви, яка пишеться безпосередньо при оформленні угоди, або все ж обов'язкова довідка з ДАІ.
3
У нотаріуса доведеться заплатити держмито. Вона складе 5% від суми, зазначеної в довідці від оцінювача, якщо ви продаєте машину чужій людині, і 1% при продажу близьким родичам. Близькими родичами за українськими законами вважаються подружжя, діти і батьки, рідні брати і сестри. Крім того, в середньому 1 тис. - 1,5 тис. Гривень візьме за свої послуги нотаріус (перевірка на предмет відсутності перешкод до здійснення угоди, бланки договору та ін.).
4
По завершенні угоди продавець повинен сплатити прибутковий податок. При первинного продажу машини це всього 1% від суми, зазначеної в договорі. В інших випадках - 15%.
Зверніть увагу
При продажу машини за дорученням незручність покупця в тому, що, поки він числиться її власником, всі питання ДАІ в разі ДТП будуть до нього, а не до покупця. Покупцеві ж доведеться продовжувати довіреність кожні 3 роки. І немає ніякої гарантії, що машину не відберуть спадкоємці в разі смерті продавця, на неї не стане претендувати в разі розлучення чоловік (дружина) колишнього власника і т.п.Прі продажу же за рахунком-довідці з заниженою ціною податкова вправі розрахувати суму податку до сплаті на основі реальної ринкової вартості машини.