Як зробити рупор.

Рупор - це просте пристосування для посилення гучності звуку. Простий рупор можна змайструвати з паперового матеріалу. Він складається з двох частин - розтруба і горловини. Почніть роботу з виготовлення розтруба.
Інструкція
1
Візьміть щільний папір для офісної техніки. Накресліть на аркуші паперу пелюстка з основою 3,2 см і довжиною 22,4 см. Сторона, паралельна підставі, дорівнює 9,5 см і має невелике закруглення. Кожна пелюстка розтруба по довжині має не пряму лінію, а плавний перехід.
2
Виріжте один шаблон і окресліть його олівцем по контуру, щоб отримати 10 пелюсток. Коли ви будете вирізати заготовки, залиште у кожного з них з лівого боку відрізок шириною 0,5 см. Цей відрізок потрібен для приклеювання наступного пелюстки.
3
Проріжте кромку в декількох місцях, щоб її можна було легко відігнути. Використовуйте не звичайний паперовий, а столярний клей. Краще склеювати НЕ ланцюжком один за іншим, а попарно, потім склеїти пари. Дайте просохнути кожному склеєних шву, інакше при проклейке наступних пелюсток колишні шви можуть розповзатися.
4
Горловина рупора має конусоподібну форму. Проведіть пряму лінію довжиною 35 см. Циркуль поставте в підставу лінії і проведіть одну дугу радіусом 7 см, а іншу - 31 см. З одного боку залиште кромку шириною 0,7 см для склейки. Склейте конус. Після повного висихання зробіть 10-12 надрізів по 1 см довжиною з вузькою боку конуса для приклеювання патрубка.
5
Патрубок зручно склеїти на дерев'яній болванці діаметром 2 см. Щоб легко зняти готовий патрубок, накручуйте на болванку змащені клеєм смужки паперу шириною по 4 см, поки товщина стінки патрубка не досягне 1,5 мм. Після висихання зніміть патрубок з болванки.
6
Надрізи конуса змастіть клеєм зсередини і вставте патрубок. Додатково проклейте зверху смужкою паперу по колу.
7
Складіть готові частини рупора так, щоб горловина входила в розтруб зсередини на глибину 0,6-1 см. Акуратно подмажьте краю розтруба по всьому колу столярним клеєм, відгинаючи горловину пальцем всередину. Покрийте зовні, а після висихання - зсередини шаром рідкого столярного клею. Рупор стане твердим. При бажанні можна покрити рупор лаком або пофарбувати. Він буде помітно посилювати звук. За тією ж схемою можна виготовити рупор з жерсті, тільки шви потрібно зуміти з'єднувати пайкою або в замок.
Люди старшого покоління добре пам'ятають чорні громкоговорітелі- «тарілки». Зробити такий же прилад, скажімо, для прикраси інтер'єру в стилі першої половини двадцятого століття можна і сьогодні. І він буде дійсно працювати.
Інструкція
1
Візьміть звичайні п'яльця для вишивання. Виготовте з чорного паперу конус, що має діаметр, рівний внутрішньому діаметру п'яльці, і висоту порядка 50 міліметрів. Закріпіть конус в пяльцах будь-яким способом. Наприклад, для цього його можна забезпечити шириною, рівній товщині п'яльці.
2
Виготовте відрізок звичайної дерев'яної або пластмасової креслярської лінійки, довжина якого дорівнює діаметру п'яльці. Візьміть електромагнітний телефонний капсуль з відгвинчується кришкою, наприклад, типу ТК-67. Відкрутіть від нього кришку, витягніть мембрану. Зачистіть її середину наждачним папером до блиску. Поверхня залудити. Потім розігніть канцелярську скріпку, яку також залудити. Припаяйте скріпку до мембрани з таким розрахунком, щоб при центровке мембрани вона могла вийти через центральний отвір кришки капсуля. Якщо центральний отвір у кришки відсутній, просвердлите його. Встановіть мембрану на місце, а потім закрутіть кришку. Капсуль розмістіть строго в середині відрізка лінійки і приклейте, заздалегідь підключивши до нього дроти. Дочекайтеся висихання клею.
3
Укоротите що виходить з капсуля скріпку до такої довжини, щоб після установки лінійки з ним на п'яльці вона злегка стосувалася конуса. Щоб вона не проткнула конус, обмотайте її ізолентою.
4
Прикріпіть лінійку будь-яким способом поперек п'яльці. Скріпка повинна злегка притиснутися до конусу-дифузору. Підключіть капсуль до трансляційної (ні в якому разі не до електричної!) Розетці. Гучномовець повинен зазвучати.
5
Сідлайте для гучномовця підставку будь-якої конструкції або забезпечте його міцної дротяною петлею для кріплення на стіні.
6
Якщо ви захочете продати гучномовець, наприклад, на аукціоні, обов'язково вкажіть, що він є сучасною копією. Чи не видавайте його за даний виріб періоду першої половини двадцятого століття, оскільки такі дії можуть бути кваліфіковані як шахрайство.