Як зняти сюжет.

Телевізійні сюжети щільно увійшли в наше життя. Найчастіше ми переглядаємо новинні сюжети , іноді - розважальні. Але якими б вони не були - є щось спільне: синхрони, лайфи, стенд-апи та інші позначення, зрозумілі тільки журналісту. Однак якщо ви захотіли зняти свій сюжет, цьому мистецтву можна легко навчитися, слідуючи нашій інструкції.
Вам знадобиться
  • Відеокамера, мікрофон, комп'ютер, програма для монтажу
Інструкція
1
Тривалість телевізійного сюжету варіюється від 1,5 до 5 хвилин. Знання основ зйомки може придатися як початківцю журналісту для здачі роботи, так і будь-якій людині. Зняти сюжет можна в подарунок імениннику або друзям на весілля. Такий сюрприз відрізнятиметься від інших, додасть в свято родзинку і довгий час буде нагадувати про себе.
2
Сюжет - це не тільки сам процес зйомок, але і велика робота над своєю фантазією та креативністю. Підготуйтеся до зйомок, продумайте, що б ви хотіли бачити у своєму творі, складіть план зйомок. Напишіть текст закадрового тексту.
3
Будь сюжет можна почати і закінчити стенд-апом. Так називається прийом, коли журналіст в кадрі розмовляє безпосередньо з глядачем. Зробіть цікаву підводку до сюжету.
4
Для вашого закадрового тексту, який зазвичай становить основу сюжету, необхідна картинка. Для цього в залежності від приводу підійдуть кадри природи, міської вулиці, будь-якого пейзажу, дії і навіть фотографії. «Лайф» - це момент, коли герой сюжету що-небудь робить. Також це можуть бути просто живі галасливі моменти начебто плеще в долоні, залу або міської вулиці.
5
Будь сюжет насиченішим зробить «синхрон» - це коротеньке інтерв'ю з людиною в кадрі. Знімаючи синхрони, відчувайте себе впевнено, задавайте людям чіткі питання, які потребують довгого розгорнутої відповіді. Водночас питання не повинні припускати односкладової відповіді «так» чи «ні» - в такому випадку вам просто нічого буде вибрати для свого сюжету. Знайдіть золоту середину.
6
Після того як весь необхідний матеріал зібраний, вам потрібно начитати свій закадровий текст. Начитка - це запис тексту в цифровий формат. Після приступайте до монтажу. Намагайтеся зробити матеріал захоплюючим, яскравим і незабутнім. Глядач може запам'ятати ваш сюжет з якихось властивим тільки вам моментам. А одна з головних цілей журналіста - знайти своє «я», щоб відрізнятися в натовпі таких же «акул пера».