Як зробити грядки на дачі.

Грядки можна зробити двома способами: або на одному рівні з рештою ділянкою, або за образом «подіуму». Перший варіант легше і не вимагає великих трудовитрат. Але якщо у вас важкі глинисті грунти, а щовесни ділянку підтоплюється, краще віддати перевагу другий варіант - гряди на узвишші.
Вам знадобиться
  • Земля, добрива, компост, лопата, вода, лійка.
Інструкція
1
Розплануйте ділянку. Грядки краще розміщувати в місці, захищеному від північного вітру високими чагарниками або плодовими деревами. Разом з тим, дерева не повинні перешкоджати проходженню сонячних променів. Без сонця ваші майбутні овочі не вийдуть такими, як вам хотілося б. В арсеналі городника зовсім небагато культур, які люблять тінь. До їх числа відносяться щавель, шпинат, черемша. Але інші овочі, наприклад, листовий буряк мангольд, при нестачі світла починають активно накопичувати нітрати. Пряновкусовая зелень без належного висвітлення повільніше росте. Буряк і морква формують дрібні коренеплоди. А полуниця - набагато пізніше визріває і скоріше уражається сірою гниллю.
2
Перекопайте землю на глибину штиря лопати. При бажанні можна скористатися культиватором. Але нехай вас не спокушає думка обробити ділянку неповністю, виключивши майбутні міжряддя. Це - помилка багатьох початківців городників. Роблячи грядки на дачі, вони залишають місце між ними в первозданному стані, а потім дивуються, звідки ж беруться бур'яни.
3
Вирішіть, як розміщуватимуться грядки щодо решти ділянки - на одному рівні або на підвищенні. У першому випадку достатньо кілочками намітити ряди посадок. У другому - слід робити «подіум». Зніміть верхній родючий шар ґрунту, відкладіть в сторону. Розмітьте. За допомогою дерев'яних дощок або їх пластикової імітації зробіть бордюр. Висота «подіумної» грядки - близько 30-40 см. Нижній шар - рослинний сміття, наприклад, кора і гілки дерев. Середній - компостній земля або перепрілий гній. Верхній - знята раніше родючий грунт.
4
Полийте. Рясне зволоження ґрунту дозволить їй належним чином осісти, заповнивши порожнечі, що утворилися при внесенні добрив. Під час першого поливу необхідно витратити не менше 8-10 л води на кожен квадратний метр грядок. Розрівняйте поверхню ґрунту граблями. Якщо робите грядки навесні, і незабаром очікується посадка овочевих культур, обробіть землю «інтавір» або іншою речовиною, що оберігає від шкідників. Краще, звичайно, робити грядки восени - земля «відстоїться».
5
Намітьте (якщо не зробили цього раніше) борозенки, в які будете садити. Дотримуйтесь агротехніку висаджуються. Особливо це важливо, якщо мова йде про багаторічників. Не прагніть вмістити на грядці, ширина якої 50 см, більше трьох рядів. По-перше, це призведе до загущенности посадок, як наслідок - низьким товарним властивостям овочів. По-друге, значно утруднить прополку, розпушування та інший догляд за рослинами.
Зверніть увагу
Виділіть під грядки ту частину дачі, де буває ранкове сонце. В іншому випадку овочі можуть відчувати синдром «короткого світлового дня».
Корисна порада
На ділянці, що має схил, грядки краще розміщувати у напрямку зверху вниз.