Як зробити планер з паперу.

Кожен знає, як зібрати простий паперовий літачок, але далеко не всі знають, що з паперу можна складати не тільки звичайні літаки, а й планери, які можуть повноцінно літати. Склеїти з паперу планер нескладно - крім паперових деталей, вам доведеться використовувати додатково дерев'яні рейки. Планер такої конструкції складається з крила, фюзеляжу, кіля, стабілізатора і вантажу для балансу.
Інструкція
1
Підготуйте матеріали - вам буде потрібно щільний лист паперу , лінійка, ножиці, соснові рейки 200х3х2,5 мм, а також фломастери і клей ПВА. Для креслення деталей планера расчертите сітку зі стороною осередки 10 мм і накладіть на сітку розгортку деталей.
2
Потім перенесіть сітку в натуральну величину на лист щільного паперу , скопіюйте контури деталей і виріжте їх ножицями. Деталі розфарбуйте, а потім візьміть рейку для фюзеляжу і зробіть на ній позначки в місцях розташування стабілізатора, крила і кіля.
3
Вантаж для балансу приклейте до носової частини фюзеляжу, а потім акуратно склейте залишилися деталі, стежачи за тим, щоб модель не перекосилась при склеюванні, і зберегла прямий і акуратний зовнішній вигляд.
4
Приклейте до фюзеляжу крило, встановіть стабілізатори. Деталі приклеюйте по заздалегідь нанесеним позначок і лініях, щоб уникнути ассиметрии і перекосів.
5
Дочекайтеся повного висихання клею, і лише після цього починайте випробовувати готовий планер в умовах кімнатної безвітряної атмосфери. Підніміть планер в витягнутій руці і запускайте його з легкого поштовху, направляючи трохи вниз.
6
Слідкуйте за траєкторією планера - якщо він починає пікірувати, загніть вгору задні кромки крила і кіля, а також зменшите вантаж. Якщо модель різко злітає вгору, після чого починає так само різко падати вниз, утяжелить вантаж. Правильно зроблений планер повинен летіти по рівній траєкторії кілька метрів.