Як вибрати лічильники.

Лічильники допомагають нам контролювати, скільки тепла, води, газу було використано у вашій квартирі або будинку, і економити грошові кошти. Якщо правильно вибрати лічильники, рахунки за комунальні послуги ніколи не стануть для вас неприємним сюрпризом.

Як правильно вибрати лічильники електроенергії Електромеханічні лічильники були дуже популярні в минулому, однак сьогодні їх замінили електричні лічильники, які дозволяють набагато точніше вимірювати витрати електроенергії і навіть систематизувати їх. На відміну від електромеханічних лічильників, які можуть помилятися в більшу сторону, електричні прилади є дуже точними. До того ж, такі пристрої довговічні і прості у використанні. Електронні лічильники можуть бути трифазними і однофазними. У житлових будинках використовуються однофазні пристрої, трифазні же частіше застосовують на виробництві та в адміністративних будівлях. Для додаткової економії можна скористатися двухтарифні лічильником. Навантаження на мережу в нічний час мінімальна, і вартість електроенергії нижче.

Як вибрати лічильники газу

В приватних будинках і квартирах часто використовуються побутові лічильники газу, які можуть бути встановлені на вулиці або в приміщенні. На ринку представлений досить широкий асортимент газових лічильників. Пристрої, що класифікуються по витраті газу на годину, бувають промисловими, побутовими, комунальними. Дуже важливо правильно вибрати лічильники газу, так як їх встановлюють на тривалий експлуатаційний період. В першу чергу, модель, яку ви виберете, має бути безпечною і довговічною. За принципом дії газові лічильники діляться на ротаційні, вихрові, турбінні та мембранні. Останні найчастіше використовуються в побуті. Мембранні лічильники економічні, прості в експлуатації й точні. Щоб вибрати тип лічильника, потрібно підсумовувати дані споживання все газових приладів у будинку. Орієнтуючись на отриману цифру, вибираємо пристрій з необхідною пропускною можливістю - вона вказано на лічильнику. Пристрій з маркуванням G 1,6 володіє пропускною можливістю 0,016-2,5 куб. м газу. Маркування G 2,5 наноситься на лічильники з пропускною здатністю 0,025- 4 куб. м і так далі.

Як вибрати лічильники води

Щоб правильно вибрати лічильники води, фахівці радять врахувати певні технічні характеристики пристрою:

  • робоча температура води і її тиск ;
  • граничне значення суматора;
  • межа чутливості лічильника;
  • область обліку

Пам'ятайте, що лічильники води слід монтувати рахунковим пристроєм вгору. Установка проводиться після підготовки зварювального гнізда і закінчення всіх робіт. Довіряти установку лічильника можна тільки серйозним організаціям, які дають гарантію на свої послуги.