Як зробити резервну копію файлу.

Резервне копіювання файлів - найпростіша операція, покликана захистити інформацію від втрати або пошкодження. Жоден з носіїв цифрової інформації не може гарантувати повну її схоронність. Причинами, які можуть викликати пошкодження файлу , може бути фізичне руйнування носія, стрибок напруги в момент звернення до даного файлу, вірусна атака або який-небудь шкідливий софт, цілеспрямовано удаляющий інформацію з носія, навіть елементарна людська забудькуватість або недбалість.
Інструкція
1
Виберіть місце, де буде зберігатися резервна копія файлу . Це може бути жорсткий диск, DVD або CD компакт-диск, запис на будь-який USB-сумісного пристрою.
2
резервну копію файлу або цілої папки можна зробити вручну. Створіть для файлів-копій окрему директорію на тому носії, який ви вибрали для зберігання інформації. Краще назвати її так, щоб за будь-яких обставин ви знали, що в ній знаходиться, щоб виключити випадкове видалення цієї папки. Після кожного внесення змін до первинний файл, просто копіюйте його в цю директорію.
3
Щоб виключити людський фактор і власну забудькуватість, для резервного копіювання файлів можна скористатися численними спеціальними програмами, які знаходяться у вільному користуванні. В будь-який з них ви можете задати параметри копіювання - вказати файли або директорії, які необхідно скопіювати, місце їх резервного зберігання і параметри копіювання: частоту, час створення копій і умови, при яких файл повинен бути скопійований. Немає сенсу копіювати кожен раз всі файли, вкажіть в параметрах, що копіювати слід тільки ті, що були змінені в поточному періоді. Копіювання відбуватиметься в автоматичному режимі.
4
Для відновлення вихідного файлу в разі необхідності, просто скопіюйте його на колишнє місце з резервного носія і порадійте своєї передбачливості.
Резервна копія - це архів ваших файлів, що зберігається окремо від оригіналу, переважно на оптичному диску. Їх необхідно регулярно створювати, щоб не втратити важливі файли в разі непередбаченого стирання або ураження вірусом. Резервне копіювання можна здійснювати в будь-який час вручну, або задати для цієї операції розклад. У всіх версіях операційних систем Microsoft ця операція робиться однаково, тільки в ранніх версіях відсутня можливість її автоматизувати.
Інструкція
1
Натисніть на значок «Пуск» і виберіть «Панель управління».
2
Виберіть розділ «Система й обслуговування", а в ній «Резервне копіювання даних системи».
3
Натисніть «Архивировать файли». Виберіть носій, на який буде збережена резервна копія і натисніть "Далі".
4
Виберіть жорсткий диск, інформацію з якого ви хочете скопіювати. Натисніть «Далі». Локальний диск, на якому встановлена операційна система, копіюється в обов'язковому порядку.
5
Виберіть типи файлів які треба архівувати, наприклад, фотографії, документи і т.д. Натисніть «Далі». Програма сама знайде всі необхідні файли, в цьому і полягає її зручність - немає необхідності вручну вибирати серед величезної кількості файлів.
6
Виберіть режим архівації. Для автоматичного резервного копіювання створіть розклад, за яким воно буде проходити. Натисніть «Зберегти параметри і почати архівацію». Не вимикайте комп'ютер до закінчення копіювання.
Зверніть увагу
Резервне копіювання файлів можливо тільки на жорстких дисках, форматованих в форматі NTFS.
Корисна порада
Відновлення файлів з резервної копії відбувається в тій же програмі, тільки замість «Архивировать» треба вибрати «Відновити» .Для виконання цієї операції можна використовувати спеціалізоване програмне забезпечення сторонніх виробників.