Як вибрати водонагрівач.

комфортного життя в квартирі неможливо уявити без гарячої води. Комунальні служби, які зобов'язані забезпечувати цей комфорт, роблять це завжди.

Крім звичного вже відсутності води в літній час, іноді нам підносяться такі «сюрпризи», як профілактичні роботи, слабкий напір або недостатня температура гарячої води. Це може стати справжньою проблемою, особливо в тих квартирах, де є маленькі діти. В таких умовах власний водонагрівач буде дуже доречним. Важливо правильно вибрати водонагрівач - електричний або газовий.

Як вибрати водонагрівач: різновиди приладу

У нашій країні найвідомішим видом водонагрівача є газова колонка, тобто газовий проточний водонагрівач. Такі прилади встановлювалися ще в радянський час, але старі газові колонки, звичайно, сильно відрізнялися від сучасних моделей. Такі прилади безпечні у використанні: якщо пальник згасне, подача газу моментально припиниться. Цей водонагрівач оснащений автоматизованою системою запалювання і забезпечує постійну наявність води, незалежно від перепадів напору. Газовий нагрівач має велику перевагу перед електричним - він набагато економічніше, в іншому їх споживчі властивості практично однакові. Газові колонки розрізняються по потужності.

Як правильно вибрати водонагрівач електричного типу

Електричні водонагрівачі бувають проточними і накопичувальними. В першу чергу, треба визначитися, який тип приладу є більш підходящим для вас.Накопітельние електричні прилади нагрівають воду до певної температури (55-75 градусів), а потім підтримують цей рівень. Вода нагрівається поступово, тому не потрібно великої електричної потужності. Невелике електроспоживання є основною причиною популярності таких апаратів. Однак, вони мають і певні недоліки: великі габарити, а також необхідність технічного обслуговування. В накопичувальному водонагрівачі необхідно періодично міняти магнієвий анод, а також очищати від накипу нагрівальні елементи. Крім того, необхідно врахувати, що бак водонагрівача вміщує в себе певну кількість води (від 10 до 500 літрів). Щоб правильно вибрати водонагрівач такого типу, необхідно визначити, скільки води ви витрачаєте за один день.Електріческіе проточні водонагрівачі відразу нагрівають воду за допомогою нагрівального елемента великої потужності. Такі апарати вимагаю набагато більше електроенергії, зате можуть видавати багато гарячої води. До того ж, електричні проточні пристрою не потребують регулярного технічному обслуговуванні. Варто відзначити, що вони видають не гарячу воду, а теплу. Для використання даного апарату необхідний окремий електричний кабель від електрощита до пристрою, в силу споживаної ним потужності.