Як зробити локальну мережу з роутером. Як створити локальну мережу через роутер.

Ситуацій, коли в будинку або квартирі присутні кілька ноутбуків, стаціонарних комп'ютерів чи інших пристроїв, здатних підключатися до мережі, стає все більше. У цьому зв'язку набуває актуальності питання створення єдиної локальної мережі, здатної об'єднати всі вищеописані пристрої. Для полегшення роботи з мережею прийнято використовувати маршрутизатор або роутер.
Вам знадобиться
  • роутер
  • мережеві кабелі
Інструкція
1
Щоб уникнути труднощів із створенням локальної мережі, вам необхідно правильно вибрати роутер. Виходити потрібно з його можливостей, а також кількості підключаються до нього пристроїв.
2
Зайдіть в настройки роутера і перемкніть для роботи з локальною мережею . Для цього активуйте і відкрийте всі порти LAN, і обов'язково вкажіть роутеру власний статичний IP-адресу. В ідеалі, він повинен бути таким: 192.168.0.1, бо це полегшить настройку комп'ютерів у майбутній мережі.
3
З'єднайте комп'ютери, ноутбуки чи інші пристрої з роутером. Для цього вам будуть потрібні мережеві кабелі. Один коннектор вставте в порт LAN роутера, а другий - в вільний роз'єм мережевої карти.
4
Відкрийте настройки локальної мережі на комп'ютері. Знайдіть рядок «Протокол інтернету TCP/IP». В поле «IP-адреса» введіть цифри, які відрізняються від IP-адреси роутера тільки останнім пунктом. В полях «DNS-сервер» і «Основний шлюз» обов'язково вкажіть IP-адресу роутера. При введенні адрес на інших комп'ютерах пам'ятайте, що вони не повинні повторюватися. Інакше локальна мережа на деяких пристроях не працюватиме.
Зараз, в еру активного розвитку інформаційних і комп'ютерних технологій, мало хто уявляє собі будинок або квартиру без наявності хоча б одного комп'ютера. А часто подібних пристроїв набагато більше. Не дивно, що виникає бажання організувати нехай маленьку, але власну локальну мережа в межах своєї квартири чи під'їзду. На щастя, зараз можна вибрати один з маси різних варіантів вирішення даного питання. І більшість з них практично не вимагає фінансових витрат.
Вам знадобиться
  • Wi-Fi роутер
  • Wi-Fi адаптери
  • мережевий кабель
Інструкція
1
Виберіть тип локальної мережі. Це може бути дротова або бездротова мережа . Другий варіант вкрай зручний в тому випадку, коли серед пристроїв переважають ноутбуки, а не персональні комп'ютери. Якщо вибір ліг саме на Wi-Fi мережа , то для її організації вам буде потрібно роутер.
2
Підключіть кабель інтернету до роутера. Зазвичай для цього використовується головний Internet або WAN порт. Відкрийте настройки роутер. У більшості випадків для цього необхідно ввести в адресному рядку браузера//192.168.0.1. Обов'язково встановіть пароль для доступу до роутера - це убезпечить вас від можливого злому. Тепер зайдіть в налаштування інтернету і введіть всі дані, що надаються провайдером. Найчастіше вони збігаються з настройками, що вводяться при установці кабельного підключення до інтернету.
3
Зайдіть в настройки Wi-Fi точки доступу у вашому роутере. Встановіть пароль на майбутню мережа . Виберіть тип шифрування даних WPA2-PSK або WPA-PSK. Шифрування WEР краще не використовувати, тому що захист у такого каналу вельми слабка.
4
Перезавантажте роутер і переконайтеся, що з'єднання з інтернетом встановлено. Підключіться з ноутбуків до створеної Wi-Fi точці. Якщо у вас є комп'ютери, то придбайте для них Wi-Fi адаптери. Ці пристрої дозволять підключати комп'ютери до вашої локальної мережі без мережевих кабелів.
Зверніть увагу
Можливо, доведеться придбати кілька роутерів для збільшення зони покриття мережі.