Як вибрати дитяче ліжечко.

Дитяче ліжечко входить в число предметів першої необхідності - малюк спить близько 16-16 годин на добу. Ліжечко повинна бути не тільки красивою і зручною, але й безпечною. Її необхідно розмістити в теплому і світлому місці, подалі від джерел, які можуть викликати у малюка алергію.

У перші місяці життя дитина найбільш сприйнятливий до зовнішніх чинників, тому дуже важливо правильно вибрати дитяче ліжечко з пружним матрацом.

Як вибрати дитяче ліжечко: матеріал

Зазвичай ліжечка виготовляються з дерева або пластику. Звичайно, краще придбати для малюка дерев'яне ліжечко, яка буде екологічно чистою і «дихаючої». Втім, наявність в конструкції металевих і пластикових деталей цілком припустимо, якщо вони надійно сховані від дитини - в іншому випадку малюк може поранитися.

  • Кращими матеріалами для виготовлення дитячих ліжечок вважаються клен, вільха і береза, проте такі меблі має досить високу вартість.
  • Дешевша порода - сосна, але вона має один недолік: це дерево є досить м'яким і чутливим до механічних пошкоджень.
  • Ліжечка також виготовляються з дрібнодисперсного фракції дерева (МДФ). Цей матеріал міцніше дерева, до того ж він безпечний, тому що виготовляється без використання шкідливих смол.
  • Ліжечка з фанери і ДСП менш міцні. Крім того, при виробництві цього матеріалу виділяється формальдегід.

Зверніть особливу увагу на покриття ліжечка. Найбільш кращим матеріалом є спеціальний нешкідливий лак. Якщо ви все ж вирішили придбати дитяче ліжечко з пластику, обов'язково вивчіть всі документи і переконайтеся, що вона при її виготовленні дотримувалися всі санітарно-гігієнічні норми.

Що ще потрібно врахувати, щоб правильно вибрати дитяче ліжечко

Щоб дитина випадково не застряг між прутами ліжечка, відстань між ними повинна становити не більше 8 сантиметрів. Дуже зручними є ліжечка з регульованим днищем і бортиками. У ранньому віці вам доведеться багато раз нагинатися за дитиною, а це зручніше робити при опущених бортах. У міру дорослішання малюка ви можете піднімати бортики і опускати дно.К ліжечку обов'язково повинна додаватися інструкція по збірці і експлуатації, а також гарантія ізготовітеля.Необходімо не тільки правильно вибрати дитяче ліжечко, але і подумати про якісний матраці (щоб хребет малюка не викривлявся), декількох варіантах ковдр, подушці і постільну білизну.