Як зробити білий шоколад. Як зробити білий домашній шоколад.

Прекрасні плитки кольору слонової кістки стануть прикрасою будь-якого торжества. До речі, і білий , і темний, і молочний шоколад виробляються практично по ідентичним рецептами з невеликими нюансами в інгредієнтах. Білий шоколад готується з цукру, какао-масла і молока, а ось какао-боби в нього не кладуться. І незважаючи на те, що багато шоколатьє все ще не визнають ці солодкі плитки кольору хмар шоколад ом, він як і раніше любимо і постійно застосовується в оформленні десертів, морозива та інших ласощів.
Вам знадобиться
  • ? чашки какао-масла
  • 1 чайна ложка ванільного екстракту
  • ? чайної ложки сухого соєвого молока або 1 чайна ложка звичайного сухого жирного молока (на вибір)
  • ? чашки цукрової пудри
  • ? чашки сухого молока
  • щіпка солі
Інструкція
1
На паровій бані в залізній мисці розтопіть какао-масло і варіть його протягом хвилини.
2
Щойно какао-масло починає танути, додайте цукрову пудру, порошок соєвого молока (або сухе жирне молоко), сіль і ванільний екстракт.
3
Добре перемішайте і дочекайтеся повного розчинення всіх інгредієнтів в олії. У вас повинна вийти гладка, в'язка паста жовтуватого вершкового кольору.
4
Перелийте суміш у форми для застигання. Лейте дуже повільно, щоб уникнути утворення повітряних бульбашок.
5
Помістіть форми в холодильник мінімум на 4 години. Встановіть шоколад на середній полиці холодильника для рівномірного затвердіння з усіх боків.
6
Через 4 години дістаньте, відокремте від формочки і помістіть шоколад в герметичну ємність. Так домашній шоколад можна зберігати в холодильнику близько 2 тижнів.
Білий шоколад, ніжне ласощі, з'явився порівняно недавно, менше 100 років тому. Однак новинка швидко знайшла популярність серед ласунів. Відтоді білий шоколад широко використовується в приготуванні кондитерських виробів.

Історія створення білого шоколаду

Вперше шоколад почали готувати ацтеки. Вони використовували порошок какао-бобів з додаванням маїсової борошна для приготування «чоколатля». В результаті конкісти гіркий продукт з'явився в Європі. Європейці швидко оцінили підбадьорливі якості продукту. Однак смак, на їхню думку, залишав бажати кращого. В результаті модернізації на світ з'явився прообраз сучасного шоколаду - солодкий напій. Уже в 19-му столітті почали виробляти твердий продукт. Таким чином, з'явився шоколад, який до цих пір використовується у виробництві різних цукерок, кремів і т.д.Тем не менше експерименти з ласощами не припинилися. До складу шоколаду постійно вводили нові інгредієнти. У 1930-му році засновники фірми Nestl? представили новий продукт, білий шоколад. В США власна розробка ласощі з'явилася через рік. Це був білий варіант знайомих усім цукерок M & M's. Зате в СРСР довгий час не приступали до розробки і виробництва популярного в усьому світі ласощі, так як вважали його небезпечним.

Склад білого шоколаду

Треба сказати, рецепт білого шоколаду значно відрізняється від звичного темного або молочного. У ньому відсутні такі важливі компоненти, як терте какао і какао-порошок. Саме тому в багатьох країнах продукт не вважається шоколадом.Базовий склад продукту включає в себе молоко, цукор і какао-масло. Причому у виробництві використовується дезодорована олія, що дозволяє повністю виключити появу неприйнятних смакових відтінків. Часто цукор замінюється більш дешевими підсолоджувачами. Також до складу білого шоколаду можуть входити гідрогенізовані жіри.Недобросовестние виробники доходять до того, що повністю виключають зі складу продукту какао-масло, використовуючи для створення необхідного смаку ароматизатори. Сьогодні існують міжнародні вимоги до виробництва білого шоколаду. Згідно з ними продукт повинен містити не більше 55% цукру і підсолоджувачів, не менше 20% какао-масла, близько 14% сухого молока і 3,5% молочного жіра.Только при відповідності складу, зазначеного на упаковці, міжнародним нормам, можна називати продукт « білим шоколадом ». В іншому випадку мова йде про солодку плитці, чия вартість повинна бути набагато ніже.Белий шоколад спокійно можуть вживати люди з проблемами нервової системи та кардіологічними захворюваннями, так як в ньому немає теоброміну і кофеїну. Не рекомендується захоплюватися білим шоколадом при схильності до набору зайвої ваги. Крім того, ласощі здатне викликати алергічну реакцію у людей з підвищеною чутливістю до компонентів.