Як розібратися в табулатурі.

Табулатура - форма запису музики (частіше гітарної) у вигляді шести лінійок, відповідних шести струнах звичайної гітари. Зустрічаються табулатури на 4, 5, 7, 12 лінійок, залежно від типу гітари (стандартний бас, п'ятиструнний бас, Шестиструнний, семиструнная і дванадцятиструнну гітари). Більшість рок-колективів використовують для графічного запису нот саме таку форму, а не звичну багатьом п'ятилінійну.
Інструкція
1
Верхня лінійка табулатурной рядка відповідає першій (найвищій за звучанням) струні гітари, незалежно від її типу (бас, акустична, класична і т.д.). Більш низькі відповідають другої, третьої, четвертої та іншим струнах.
2
Замість звичних кружечків-нот на кожній лінійці зображуються цифри і відходять від них штилі (вертикальні лінії) з ребрами (вигнутими лініями). Зустрічаються ноти без ребер і без штилів. Наявність цих елементів говорить про тривалості ноти: без штилю - ціла, штиль - половинка або чверть (по контексту), штиль і одинарне ребро - восьма, і т.д. Ці позначення схожі з аналогами з класичної системи Гвідо д'Ареццо, яку використовує більшість виконавців.
3
Цифра на лінійці відповідає номеру затиснутого лада: 0 - відкрита струна, 1 - перший лад, 2 - другий лад, і т.п. Таким чином, вид звуку поєднує в собі ті ж характеристики, що й класична нота, але замість кружка використовується цифра, а кількість лінійок варіюється в залежності від кількості струн.
4
Паузи в табулатурах мають такий же вигляд, як у класичній системі, і ставляться до відповідного ділянку такту. Тривалості їх також варіюються від цілої до тридцять другий і менше.
Зверніть увагу
Гітарні табулатури мають дуже давню історію і застосовувались, по суті, до створення класичної гітари. Вони мають велику перевагу перед класичним способом записи гітарних нот, але не годяться для оформлення партій синтезатора та інших інструментів, особливо якщо виконавець звик працювати з музичним текстом в стандартній формі.