Як купити автобуси б/у.

Процедура покупки уживаного автобуса не має принципових відмінностей від аналогічної угоди з іншими транспортними засобами. Хіба що обов'язковим стає зняття його з обліку у військкоматі колишнім власником і постановка новим. В іншому ж алгоритм дій типовий.
Вам знадобиться
  • - послуги автосалону або пошук по відкритих джерелах (ЗМІ, інтернет);
  • - договір купівлі-продажу;
  • - акт прийому-передачі;
  • - пакет документів для реєстрації транспортного засобу в ГИБДД.
Інструкція
1
Знайти відповідний бувший автобус - один або декілька, ви можете в автосалонах і комісійних магазинах, що спеціалізуються на торгівлі вживаної спецтехнікою, або ж у відкритих джерелах: друкованих ЗМІ, де є відповідна рубрика, і дошках оголошень в інтернеті. При пошуку по відкритих джерелах зв'яжіться з авторами зацікавили оголошень і докладно розпитайте про особливості кожного варіанта: який пробіг, в якому стані, чи є запчастини і т.п. Якщо все зрозуміло і влаштовує, домовтеся про огляд.
2
По можливості проводите огляд разом з фахівцем - досвідченим водієм автобусів або автослюсарем. Якщо у вас немає таких знайомих, зверніться в спеціалізовану компанію, що надає за плату такі услугі.Прі відсутності виявлених в ході огляду протипоказань, обговоріть ціну, порядок розрахунків і дату сделкі.К моменту її укладення автобус повинен бути зняти продавцем з обліку у військкоматі і ГИБДД .
3
Віза нотаріуса на договорі купівлі-продажу та акті прийому-передачі транспортного засобу не потрібна. Достатньо простої письмової форми, а при участі в угоді юридичних осіб (продавець, покупець або обидва) документ завіряється їх печатками. Якщо ж обидва учасники є фізичними особами, підписати договір вони можуть прямо в ГИБДД при постановці автобуса на облік покупцем.
Зверніть увагу
Не забудьте до реєстрації відвідати військкомат із заявою про постановку автобуса на облік в ГИБДД і отримати відмітку про його прийняття на облік також військкоматом.