Як зробити капітальний ремонт двигуна. кап ремонт двигуна юпітер 5.

Якщо сімейний бюджет не дозволяє зробити капітальний ремонт двигуна своєї машини в майстерні, то можна спробувати це зробити своїми силами. Перш ніж почати капітальний ремонт двигуна, необхідно ознайомитися з його описом і ясно представляти, який обсяг роботи належить зробити, і що потрібно для цього.
Вам знадобиться
  • Автомобільний набір ключів, комплект головок.
Інструкція
1
Для початку, двигун потрібно демонтувати з моторного відсіку. Для цього знімають карбюратор, генератор, головку блоку циліндрів, коробку передач, колектор і моховик разом з дисками зчеплення. Після демонтажу цих вузлів, двигун стане набагато легше і, відкрутивши подушки двигуна, його можна дістати з моторного відсіку.
2
Далі потрібно зняти кришку картера і відкрутити шатуни. Витягнути їх разом з поршнями і вибити пальці з поршнів. Потім демонтується колінвал разом з вкладишами. Все зняті деталі потрібно складати в порядку демонтажу, щоб не переплутати їх при складанні двигуна.
3
При явною виробленні шийок коленвала і гільз блоку, їх потрібно буде відвезти до токаря на паростки. А також необхідно буде придбати ремонт ниє вкладиші, поршневі кільця за розміром гільз і нові пальці
4
Тепер можна приступити до складання двигуна. В першу чергу встановлюється колінвал, не забуваючи рясно змащувати моторним маслом вкладиші. Цю роботу необхідно робити акуратно й уважно, щоб не переплутати місцями вкладиші.
5
Запрессовать пальці. Щоб пальці встали на свої місця легко, потрібно нагріти в маслі шийки шатуна. Потім надіти поршневі кільця.
6
Вставити поршні в блок. Для цієї операції необхідна спеціальна оправлення. Якщо її немає, можна скористатися народним методом. Вирізати з консервної банки смужку жерсті і обмотавши нею кільця стиснути плоскогубцями, проштовхнути поршня у всередину. Після установки коленвала і поршневий групи, кришку картера ставлять на місце.
7
В такому вигляді двигун можна ставити назад в моторний відсік, і встановлювати все навісне обладнання на свої місця: моховик, кошик з дисками зчеплення, коробку передач, головку блоку циліндрів, генератор, карбюратор і колектор.
8
Перш ніж заводити двигун, його колінвал необхідно кілька разів провернути. Обкатувати двигун потрібно як написано в інструкції по експлуатації.