Як зробити обтачку.

Технологія крою та шиття має масу нюансів і тонкощів, і для різних виробів використовуються різні технології шиття. Якщо ви шиєте легкі сукні без рукавів і без коміра, використовуйте для обробки горловини і пройм загальну комбіновану обтачку . Обтачка допоможе створити гладку й рівну поверхню виробу із зовнішньою лицьового боку. Зшити обтачку нескладно - для цього вам будуть потрібні тільки початкові навички шиття.
Інструкція
1
Грунтуючись на лекалах полички і спинки, окремо викроїте і виріжте частини комбінованої обтачки і стачайте вертикальні шви вашого вироби, залишивши недоторканими плечові шви. Обтачка спинки складається з двох деталей, між якими вшивається застібка, а обтачка переду викроюється цільної деталлю.
2
У найвужчому місця ширина обтачки, враховуючи припуски на шви, повинна складати 6-7 см. Візьміть викрійку вироби і заколіть все збірки і складки на тих місцях, де ви будете прикріплювати обтачку . Викрійку приколіть до аркуша кальки, після чого обведіть краю майбутньої обтачки крейдою або копіювальним роликом.
3
Переконайтеся, що ширина припусків на обтачке збігається з шириною припусков на основних деталях вашого виробу. Виріжте з флізеліну з припусками на шви деталі, що збігаються з деталями обтачки, і проклейте обтачку спини і переду зсередини.
4
Обтачку, проклеєні флізеліном, повинні добре тримати форму, не деформуватися і не згинатися, і при цьому повторювати форму горловини і пройм вироби. Переконайтеся, що пройми і горловина симетричні одна одній.
5
Стачайте бічні зрізи деталей обтачки і разутюжьте їх, а потім обробіть нижній край обтачки зигзагом або оверлоком.
6
Складіть обтачку разом з деталями спинки і передом вироби лицьовими сторонами, сколіть їх разом шпильками і відверніть кінці обтачки на лицьову сторону в місці кріплення застібки-блискавки. Підгин подколіте до горловини, а потім припуски для блискавки приколіть поверх обтачки.
7
На машинці пристрочите обтачку до деталей вироби, починаючи рядок, відступивши 2 см від лінії плечового шва. Надсекіте в місцях заокруглень припуски на шви. Обтачку виверніть і загорніть припуски блискавки на виворітну сторону. Пришийте обтачку до тасьмі застібки-блискавки невидимою рядком.
8
Плечові зрізи переду і спинки прострочите і разутюжьте шви. Потім витягніть назовні припуски плечового шва і стачайте плечові шви на Обтачку. Разутюжьте шви. Закінчите формування горловини, обмітали з вивороту краю горловини і пройм. З вивороту вироби заутюжьте горловину і пройми, а потім видаліть намітку і пришити обтачку потайним швом до припуску бічних швів.