Як лікувати лимон.

К лимону в чаї ми все давно вже звикли, проте кімнатне лимонне деревце в горщику все-таки вважається екзотичним і тому примхливим рослиною, і доглядати за яким досить-таки складно. Як же вберегти російська лимон від недуг?
Вам знадобиться
  • лимон, зволожувач, лампа для рослин, рідкі добрива, суміш для цитрусових рослин, горщик або бочонок
Інструкція
1
Саме відповідне місце в кімнаті для дерева - підвіконня. Але в зимовий час зростаючий біля вікна лимон може "застудитися" (якщо буде переохолоджена коренева система), і процеси обміну в рослині порушаться - наприклад, буде утруднено рух води від коренів до листя. Якщо лимон захворів від холоду, необхідно обмотати діжку або горщик з лимоном теплоізоляційним матеріалом або поставити ємність з рослиною на пінопласт. В зимовий період удобрювати лимон найкраще по мінімуму.
2
Лимон може захворіти через недостатній вологості повітря або кількості світла. Необхідно уважно стежити за температурним режимом: вологість повітря повинна складати 60-70%, а світловий день - тривати близько 12 годин. Можна застосовувати спеціальні зволожувачі і фітолампи.Опадающіе листя означають, що запас поживних речовин у лимона скорочується. При відсутності вищеописаного режиму рослина ослабне, чи не буде плодоносити і навіть може загинути.
3
Якщо лимон захворів наприкінці зими або початку літа, для його одужання досить здійснити пересадку рослини. Нові горщики або бочонки повинні бути на 3 - 5 см ширше і глибше колишніх. В них варто насипати суміш з рівних часток підгнилих листя, дерну і компосту з гнойовим перегноєм.
Корисна порада
Щоб лимон все-таки лікувати не довелося, необхідна профілактика. "Загартувати" рослина допоможуть додаткові підгодівлі з кінця лютого до вересня. Можна використовувати комплексні мінеральні добрива (краще в рідкому вигляді, так як сухі препарати складно розвести в тій пропорції, що не спалить коріння деревця).