Як створити електронний підручник.

Давайте спочатку визначимося, що ж таке електронний підручник . Це розроблене і затверджене офіційно посібник, в якому міститься матеріал, придатний для освоєння і викладений доступно. Перевагою електронного підручник а є його інтерактивність, а також можливість пересилки по електронній пошті і зберігання на електронних носіях, таких як диски та флеш-накопичувачі.
Інструкція
1
Підготовчий етап передбачає написання тексту книги, підбір довідкового та ілюстративного матеріалу, створення сценарію навчання програми та ескізів інтерфейсу, а ще сценаріїв окремих блоків (відеофрагментів, анімаційних фрагментів, програм, які реалізують комп'ютерне моделювання, блоків перевірки знань і т. д.). На даному етапі при необхідності розробляються різні варіанти представлення всього навчального матеріалу (як за змістом, так і за формою). При роботі з текстом книги слід виконати структуризацію матеріалу з поданням точного списку необхідних тем, які необхідно викласти в даній книзі, діленням на параграфи, глави і т.п. Будь-який розділ і в цілому навчальний курс досягне мети, коли спочатку визначено, які навички і знання студенту повинні бути дані. Доцільно використовувати різні мнемонічні прийоми, в тому числі шрифтові виділення, використання малюнків, графіки і мультиплікації. Необхідно узагальнення висновків: сформулювати основні положення, включити зведення формул, скласти необхідні таблиці. Бажано ретельно відредагувати текст, щоб в нього не вносити великих змін в подальшому. Перетвориться в гіпертекст остаточно відредагований текст.
2
На основному етапі виконується робота з безпосереднього створення книги. При цьому зміст повинен превалювати над формою його подання. Форма подання має бути строгою. Сторінка не містить зайвої інформації (текстової або графічної), фон повинен бути однотонним. Слід при підборі гарнітури шрифту виходити з того, що читаність того тексту, який написаний гарнітурою без серифів, вище, ніж тексту з гарнітурою зарубками. Застосування графічних форматів, що включає стиск зображення, дозволить скоротити загальний обсяг книги.
3
При створенні або розробці таких підручник ов матеріал розбивають на закінчені модулі за змістом, так звані розділи. Кожен розділ повинен складатися з частин, кожна з яких містить мінімум тексту і легко сприймається візуально. Також в хороших підручник ах передбачена можливість переміщення по частинах підручник а в будь-якому порядку. Кожен розділ повинен складатися з теоретичної частини, прикладів, вправ на закріплення вивченого матеріалу, коментарів та контрольної роботи, яка може бути представлена у вигляді тестів. Всі розділи повинні бути пов'язані гіпертекстовими посиланнями, які забезпечують вільний перехід до будь-якого з них. Крім цього електронний підручник має бути розроблений диференційовано за рівнями складності. І повинен бути присутнім ілюстративний матеріал і різні графічні схеми. Розробку підручник а можна спростити, якщо скористатися спеціалізованим програмним забезпеченням. Існують організації, найчастіше навчальні, які займаються цим професійно.
Зверніть увагу
Крім переваг у електронних підручників є й недоліки. Використання електронного підручника передбачає наявність комп'ютера і певного програмного забезпечення. Також немає живого спілкування, і збільшується навантаження на очі. Саме створення електронного підручника вимагає великої кількості часу, ретельного планування та спеціальної методологічної підготовки. Крім цього, кожен «серйозний» підручник повинен пройти необхідні тести.
Корисна порада
Електронні підручники доцільно використовувати в тих областях знань, які можна глибоко структурувати. Використання таких підручників для самостійної роботи при очному та дистанційному навчанні допомагає кращому засвоєнню досліджуваного матеріалу. Можливість використання додаткових матеріалів розширює кругозір учнів. Крім цього зручно проводити контроль знань на різних етапах роботи, будь то вивчення матеріалу, його закріплення або практичне завдання. Якщо матеріал недостатньо засвоєний завжди є можливість повернутися і ще раз вивчити, а потім перевірити свої знання. Дуже зручно використовувати електронний підручник на практичних заняттях, особливо якщо в навчальному закладі відсутня необхідна база. В даному випадку викладач грає роль консультанта.
Сучасні професіонали в області слова - письменники, публіцисти, вчені, а також професіонали інших областей, які за родом своєї діяльності працюють з великими обсягами інформації, стикаються з проблемою створення книг в електронному вигляді. І на сьогоднішній момент досить багато програм, які дозволяють створити електронний довідник , книгу, презентацію або зручно скомпонувати необхідну інформацію.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер з доступом в інтернет, електронна програма з навігацією, текстом, графікою і фото, відео.
Інструкція
1
Для початку вивчіть інформацію про найбільш популярні програми для створення електронних книг і виберіть підходящу для вас, яка може бути як платною, так і безкоштовною. Наприклад, скачайте безкоштовну версію програми SiteEdit під назвою SiteEdit Free.
2
Потім зайдіть в головне меню скачанной програми, наведіть стрілочку і клікніть на кнопку «Проект». Перед вами відкриється спливаючий список з наступними опціями: «Створити», «Відкрити», «Зберегти проект як», «Експорт», «Прикріпити файл до проекту» і «Властивості проекту». Досить легко знайти і виконати необхідну дію. Для створення нового довідник а вибирайте функцію «Створити». Потім програма запросить вибрати один з численних варіантів оформлення документа. Вибирайте вподобаний дизайн.
3
Якщо у вас вже підготовлена текстова інформація в будь-якому з файлів стандартних комп'ютерних програм, фотографічний матеріал, відео, графіка, гіперпосилання, то натисніть на опцію «Експорт» і виберіть розкривному меню «Експорт в HTML» і « Експорт в файл СНМ »пункт« Експорт в файл СНМ ». В такому форматі ви зможете переносити будь-які види інформації одночасно, компонуючи їх за бажанням і створювати зручний сучасний і багатофункціональний довідник .
4
Весь текстовий матеріал в даній програмі можна розділити на розділи та сторінки з власними назвами, що дуже зручно в створенні електронного довідник а, де необхідно ретельно систематизувати інформацію. Для цього виберіть відповідні пункти головного меню «Додати нову сторінку» або «Додати новий розділ» і клікніть лівою кнопкою миші. Відкриються вікно текстового редактора самої сторінки і вікно редактора назви сторінки або розділу. Сюди скопіюйте вже наявний текст або наберіть текстовий матеріал на клавіатурі, безпосередньо у вікні текстового редактора. Після цього натисніть опцію «Зберегти». Якщо потрібно відредагувати наявний файл, то наведіть стрілку на опцію головного меню «Редагування» та потрібне редагування матеріал.
Зверніть увагу
СНМ - це формат стандартних операційних систем, починаючи Windows 98 вище. Він не вимагає для перегляду скачування додаткових програм. Це дозволить широкому колу користувачів знайомитися з інформацією файлу.