Як зробити чорнило для принтера.

Картриджі для принтера досить дороге задоволення, навіть якщо вони заправляються. Особливо це стосується струменевих принтерів. Щоб заощадити гроші і час, можна самостійно зробити хороші чорнило, які можна буде використовувати довгий час.
Вам знадобиться
  • Пігмент для фарби (чорнило "Радуга або будь-які інші, схожі за складом), гліцерин, спирт, шприци (для заправки), картриджі (що заправляють), посуд для виготовлення фарби (необхідну кількість мензурок).
Інструкція
1
Для виготовлення фарби спочатку необхідно підібрати барвник. Він обов'язково повинен бути водорозчинний, ні в якому разі не пігментний. Будівельні та автомобільні колери не підійдуть. Можна використовувати харчові барвники, проте в їх складі не повинно бути ваніліну, патоки і сахара.Любие барвники потрібно попередньо фільтрувати і кип'ятити. Якщо після кип'ятіння залишається осад, то дану фарбу краще не іспользовать.Существует кілька способів виготовлення фарби для принтера .
2
До чорнилам додається близько 30% спирту і гліцерин. Далі інгредієнти змішують і виробляють кип'ятіння. В середньому, відсоток гліцерину становить близько 20% від усього розчину. Для принтерів 300dpi близько 50%. Чим вище dpi, тим використовується менше гліцеріна.Далее розчин необхідно прокип'ятити протягом 15 хвилин і відфільтрувати (через вату або паперовий фільтр). При виготовленні якісної фарби настійно рекомендується використовувати фільтр.
3
Перед змішуванням слід перевірити плинність фарби виготовлювача принтера . Така плинність буде еталоном. При самостійному виготовленні потрібно прагнути саме до такої консистенції. Для перевірки плинності потрібно налити фарбу в шприц з голкою, і зафіксувати час, за який вона витече з отвору. При маленькій плинності необхідно додати гліцерин, і підвищити концентрацію використовуваного пігменту (прокип'ятити).
4
Фарба для принтера робиться тільки досвідченим шляхом. Для кожного виготовлювача картриджа може бути власний рецепт. Наприклад: 27% чорного чорнила + 18% спирту + 55% гліцерину; 40% чорного чорнила + 30% спирт + 30% гліцерину.
Зверніть увагу
Завжди слід порівнювати свою отриману фарбу з оригіналом і домагатися максимальної схожості.
Корисна порада
Необхідно перевіряти плинність фарби перед заливкою в картридж. Якщо плинність занадто велика, варто збільшити концентрацію використовуваного пігменту і додати гліцеріна.Самим оптимальним варіантом для барвника буде фарба "Радуга" або "PARKER".