Як зробити 3D-фото. Як зробити 3d картинку.

Технології йдуть вперед, а ми, проявляючи кмітливість і винахідливість, намагаємося наздогнати за ними. Особливо часто це відбувається в сфері фото і відео, т. К. Технології виробництва досить дороги і творчий розум шукає можливості досягти бажаного ефекту будь-яким менш витратним способом. Наприклад, створити ефект 3d в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • фотоапарат, Adobe Photoshop
Інструкція
1
Встановіть свій фотоапарат на штатив, скадріруйте зображення. Зробіть знімок, потім, зберігаючи настройки фотоапарата, сместите його приблизно на 10 сантиметрів вправо і зробіть ще один знімок. Ви отримаєте різні зображення одного і того ж предмета, іншими словами - вид лівого і правого ока.
2
Відкрийте в Photoshop отримані зображення. Створіть два шари - червоний і блакитний для кожного з зображень. Розмістіть їх у вікні "Шари" в наступній послідовності - "Блакитний шар" - "Зображення для лівого ока" - "Червоний шар" - "Зображення для правого ока".
3
З'єднайте створені шари з зображеннями - блакитний з лівим, червоний з правим і задайте режим Multiply. У вас вийде розмите, трохи роз'їхалися зображення. Подібний ефект нечіткого зображення ви можете спостерігати в кінотеатрі, під час перегляду фільму в 3D без спеціальних окулярів. Для того, щоб оцінити вийшло фото, надіньте 3D окуляри!
Зверніть увагу
Для створення ефекту 3D вищеописаним способом ви можете використовувати тільки статичні зображення.
Корисна порада
Відомо, що 3D зображення не таке вже нововведення, вперше воно було відкрито ще в 19 столітті, тоді з'явилися спеціальні прилади, які називалися стереоскоп. У наш час технології розвиваються з величезною швидкістю і багато компаній займаються розробкою і виробництвом "3D-мильниць". Тобто у кожного тепер є можливість робити 3D фотографії в домашніх умовах одним натисканням кнопки. Придбайте такий фотоапарат, якщо хочете побачити справжній 3D ефект.
Створення 3D фотографії - досить неважкий, хоча і витратний за часом процес, який потребуватиме від фотографа наявності програми Photoshop, а так же 3D-окулярів для перевірки отриманого результату.
3D-фотографію можна створити кількома способами.

Поєднання двох різних кадрів

Перший спосіб полягає в тому, щоб зняти один і той же об'єкт з двох різних ракурсів, а потім об'єднати шари в програмі Photoshop. Відстань від точок, з яких робиться знімок, називається стереобази і вираховується за формулою B = 0,03D. B - в даному випадку - стереобаза, а D - відстань від фотокамери до об'єкта зйомки. В ідеалі, знімок робиться з двох різних фотоапаратів з однаковими настройками, але дешевше і простіше для фотографа зробити кадр однією камерою. При зйомці одним фотоапаратом краще використовувати штатив або підставку для кращої чіткості кадру. Різницю в освітленні, якщо вона є, можна потім підправити в графічних редакторах.После зйомки кадри відкриваються в програмі Photoshop, вирівнюються за кольором і ракурсу, поєднуються функцією «Створення анаглиф фото». Також можна використовувати спеціалізовану програму Stereo PhotoMaker, автоматично виконує всі вирівнювання і поєднує фотографії в 3D-кадр, який можна побачити об'ємним за допомогою спеціальних окулярів.

Суміщення одного кадру

Другий спосіб складається з суміщення декількох копій однієї і тієї ж фотографії. В цьому випад фотограф працює з колірними каналами в програмі Photoshop. По-перше, фотографія переводиться в режим RGB color. Потім робиться 2 копії однієї фотографії та фото перекладається в канал Red channel (знімок повинен перейти в сірі тони). Далі натискається клавіша V і режим червоного каналу поміщається в знімку ліворуч, потім знову повертається канал RGB. Таким чином, з двох однакових фото виходить найпростіше тривимірне зображення. Після цього його можна відредагувати, зробивши фон більш розмитим, щоб зображення вийшло на передній план, але за великим рахунком, фотографія вже готова.

Робота в інших редакторах

Окрім роботи в Photoshop, звичайні 3D-фото можна створити в інших програмах. Можна використовувати досить прості Anaglyph Maker, Free 3D Photo Maker і Zoner 3D Photo Maker. Труднощі може полягати в тому, що дані програми не мають російськомовних версій, тому редагування в них фотографій трохи утруднено.

Використання 3D-окулярів

Слід пам'ятати, що фотографії, створені за допомогою будь-якого з даних методів, не можуть виробляти 3D-ефект без спеціалізованих очок (червоно-зелені скла), що дозволяють створювати для кожного ока окрему картинку (без окулярів вони нагадуватимуть злегка розмитий звичайний кадр).