Як проводити виміри вікон.

Провести заміри вікон не так просто як це може здатися. Тут важливо врахувати багато чинників, і з чого зроблені стіни, і що знаходиться всередині стіни, кількість стулок майбутнього вікна, як вони будуть відкриватися і багато інших чинників. Тому виміряти тільки лише ширину і висоту вікон ного прорізу звичайно недостатньо для того, щоб бути впевненим, що виконані на замовлення вікна можна буде змонтувати без зайвих проблем.
Вам знадобиться
  • Рулетка, достатньо буде і 5 метрової, плотницкий рівень, молоток, олівець, папір в клітку і тупа стамеска.
Інструкція
1
Почніть з вимірювання ширини вікон ного отвору, виміряйте її від стіни до стіни. Додайте до ширини отвору приблизно 60 мм, загальна ширина і стане розміром вікон ной рами.
2
Висоту вікон ного отвору виміряйте по стінах. Висота вікон ной отвору і буде висотою рами. Висоту вікна вимірюйте завжди з встановленим під вікон ніком, а потім віднімайте товщину майбутнього під вікон ника.
3
Далі виміряйте ширину водовідливу, його видиму частину. Виміряйте ширину вікон ной рами і додайте до неї 200 мм, це буде довжина під вікон ника. Шириною під вікон ника буде ширина старого під вікон ника + 100 мм.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що вікна потрібно заміряти по зовнішнім укосам, тобто з боку вулиці. При цьому потрібно спочатку позбутися від зайвої, що заважає точним вимірам штукатурки. Завжди до отриманих розмірами додавайте, як мінімум, 10-15 мм, це відстань необхідно для нахлеста рами вікна на чверть (чвертю називають виступ у внутрішню частину прорізу зовнішньої стіни).
Корисна порада
Щоб уникнути помилок кожне вимір проводите тричі. Рівнем перевіряйте наявність можливого перекосу отвору, при скосі корегуйте розрахунки. Пам'ятайте, що неправильні вимірювання спричинять виготовлення віконної рами невірних розмірів, при цьому відповідальність за це будете нести ви.
Перед тим як замовляти пластикові вікна, необхідно правильно виконати завмер віконного отвору і визначити габарити нових вікон. Таку процедуру краще довірити тільки фахівцям тієї компанії, яка вироблятиме вікна і згодом їх встановлювати. Однак для контролю дій замерщиков слід ознайомитися з важливими моментами, які слід врахувати під час замірів.
Розмір вікна повинен бути на 3-5 см менше, ніж розмір віконного прорізу. Однак це тільки в ідеальному варіанті, коли отвір абсолютно рівний і має правильну форму без перекосів. Також це стосується тільки тих випадків, коли немає чвертей. Розрахунок ведеться з урахуванням необхідного зазору для укладки герметизуючої плівки і монтажної піни. З боків достатньо залишити по 1,5-2,5 см, внизу - 3 см на підставочний профіль, якщо він необхідний для встановлюваного вікна. У випадку з наявністю чверті по сторонам або зверху розмір вікна береться такий, щоб воно при установці заходило по периметру за чверть тільки на 3-4 см, не більше. Після вимірювання внутрішнього габариту прорізу додатково віднімають від розміру вікна по кілька сантиметрів з тих сторін, де використовується чверть.

Особливості проведення замірів

У панельних будинках з вимірами проблем не повинно виникнути. Важливо тільки вимірювати старе вікно, а саме сам проріз, тобто від стінки до стінки. Для всіх інших випадків краще вчинити більш розсудливо і акуратно. У цегляних будинках, особливо в старих спорудах, прорізи під вікна можуть відрізнятися за розмірами, мати перекоси в одну сторону, мати форму трапеції і навіть перебувати на різних рівнях в окремих приміщеннях. Все це слід врахувати. Розбіг складатиме всього кілька сантиметрів, проте при неправильному вимірі може сильно збільшитися обсяг будівельних робіт крім монтажних.

Порядок проведення замірів

Отже, проста інструкція, яка не претендує на абсолютну повноту і все ж охоплює більшу частину нюансов.Вибрать в чотирьох кутах прорізу штукатурку і укоси до самої стіни. Все заміри виконуються тільки щодо меж отвору, а не в прив'язці до старої конструкції вікна, укосів, підвіконь і т.п.Вивесті єдиний рівень для всіх вікон і поставити відмітки висоти. Заміряти висоту і вибрати мінімальну, при цьому на кожному отворі вимірюється висота з обох сторін і також вибирається мінімальна. По боках прорізу розміщуються схили так, щоб він не торкався ніде кордону прорізу (так можна позбутися кривизни стін і трапецієподібної форми отвору). Змиритися ширина між схилами на кожному окне.От отриманої ширини віднімається 3-5 см на кріплення і герметичний шов, від висоти - 4-6 см на підставочний профіль і герметичний шов зверху. При наявності чвертей віднімається необхідну кількість сантиметрів, щоб профіль вікна заходив за чверть тільки на 3-4 см (не до скла) .В результаті виходить оптимальний розмір вікон з максимальним розміром скління і з урахуванням можливих особливостей форми віконних прорізів.