Як зробити розводку в квартирі. Як розподілити розетки, вимикачі в залі.

Зробити монтаж електрики в своїй квартирі можна своїми силами, якщо перед проведенням робіт ознайомитися з основними правилами і основами монтажу. Перед початком роботи необхідно скласти план прокладки нової електропроводки.
Вам знадобиться
  • Перфоратор, болгарка або штроборез, плоскагобци, набір викруток, індикатор напруги.
Інструкція
1
На такі споживачі електроенергії як пральна машина, кондиціонер, і на харчування розеток кухні електропроводка повинна прокладатися окремим електропроводів зі своїм автоматом.
2
Що стосується інших житлових приміщень, то можна скористатися наступною схемою розподілу монтажу електропроводки з окремим автоматом: • розетки залу; • розетки інших кімнат; • світло залу; • світло інших комнат.В підсумку в щитку крім лічильника повинно бути встановлено сім автоматів.
3
Крім того, закуповуючи матеріал для монтажу, необхідно врахувати, що для живлення розеток використовується провід перетином в 2,5 мм ?, а для освітлення - 1,5 мм ?. Що стосується автоматів, то на розетки переважно встановити автомати номіналом 25 А, а на освітлення - 16 А.
4
Приступаючи до монтажу електропроводки, спочатку необхідно відзначити місця розташування розеток, вимикачів та розподільчих коробок.
5
Використовуючи перфоратор і спеціальну коронку, продовбують настановні місця під розетки, вимикачі та розподільчі коробкі.Для додаткової інформації: за існуючим стандартом розетки встановлюються на 20 см від підлоги, а вимикачі - на 90 см.Определітесь з місцем розташування ящика, в якому будуть розташовуватися лічильник і автомати. Якщо звичайно планується перенести лічильник із загального щитка в квартиру.
6
Потім виконайте штроби для прокладки електропроводів, використовуючи болгарку або спеціальний штроборез. Якщо планується монтаж підвісної або натяжної стелі, то бажано робити монтаж електропроводки по стелі в спеціальних гофрованих рукавах.
7
Далі встановлюються розетки і вимикачі, підключаються дроти до відповідних автоматам. Перевіряється на справність. Тепер можна викликати представника для опломбування лічильника.
Корисна порада
Перед монтаж електрики необхідно ознайомитися з технікою безпеки.
Відомо, що будь-який серйозний ремонт треба розпочинати з підстави, а саме з заміни ізветшавшіх водопровідних труб. І робити це необхідно максимально якісно, щоб не довелося повертатися до цього як мінімум років 30-40. Але для того щоб правильно покласти труби, треба знати, як здійснювати розведення.
Інструкція
1
Робіть менше стиків і поворотів при прокладці труб. Від цього буде залежати надійність роботи всієї системи, тому як кожен поворот і стик є потенційним місцем протікання при неправильній стикуванні. До того ж вони забезпечують додатковий опір рухається воді.
2
Вибирайте труби правильного діаметру. Його розмір залежить від напору води в системі, тривалості водопроводу і кількості поворотів і стиків. Є кілька формул для розрахунку, які враховують зниження водного напору в залежності від безлічі факторів відповідними коефіцієнтами. Але такі формули на практиці застосовуються рідко. Зазвичай встановлюють труби діаметром 15 мм, іноді 10 мм. На стояк ставлять 20-міліметрові труби, іноді 25 мм. Якщо у вас в розводці багато стиків і поворотів, або треба прокласти труби на велику відстань, а напір води низький, то виконайте розведення трубами з великим діаметром (більше діаметр - краще напір).
3
Вибирайте для розводки мідні труби. Це самий екологічно чистий і надійний варіант, але в той же час і найдорожчий. Зате ви довгий час не згадаєте про дану проблему. Якщо ж ви вибрали пластик, то для монтажу вам буде потрібно спеціальний паяльник. Металопластикові труби - найкращий вихід з положення. Монтаж такої системи простий до неможливості і виробляється на різьбових з'єднаннях.
4
Ставте запірний вентиль на відводі труби від кожного стояка. Це робиться для зручності прочищення фільтрів або заміни прокладки в змішувачі, щоб не спускатися в підвал і не перекривати весь стояк. Також ставте лічильник після кожного запірного вентиля, а після нього встановіть фільтр для води.
5
Поставте додатковий запірний вентиль при виконанні розводки до унітазних бачка, оскільки його ремонтувати доводиться найчастіше. І щоб не перекривати всю воду, можна просто перекрити її доступ в бачок.