Як зняти дверний замок. навісний замок Як зняти.

Традиційні дверні замки за принципом кріплення діляться на навісні, накладні і врізні. Особливих складнощів зі зняттям навісного та накладного замка бути не повинно - їх кріплення просто відкручується з самих дверей і з дверного косяка. В знятті з двері врізного замка, який вставляється і виймається з торця двері, зустрічаються певні труднощі.
Вам знадобиться
  • Викрутка хрестова, викрутка плоска.
Інструкція
1
Зніміть все кріплення з корпусу замку на дверному торці. Звільнений від кріплення замок необхідно підчепити плоскою викруткою або стамескою і вийняти. Якщо він легко знявся, то в самих дверей залишається лише отвір під замок і два отвори під ключ, можливо з декоративними накладками. Якщо замок чи не витягується, це означає, що пристрій його дещо інше, що включає так звану «личинку» - заменяемую частину замку, в яку вставляється ключ. Личинка входить в корпус замку під прямим кутом і видна як з внутрішньої, так і з зовнішнього боку дверей як виступає частина. При необхідності її можна замінити з новим комплектом ключів.
2
Викриття довгий гвинт, яким личинка кріпиться до корпусу замку з торця дверей. Дістаньте личинку, просто видавав її з зовнішньої або з внутрішньої сторони дверей. Личинка вийме просто, якщо замок справний, і ключ в личинці вільно рухається. Якщо личинка легко не виймати, це означає, що, видавлюючи личинку, необхідно, повільно повертаючи ключ, знайти те положення ключа, при якому вона вийме. Якщо після цього замок з торця двері все ж не виймається, то йому може заважати ручка, тобто замок обладнаний ручкою із засувкою для закривання дверей (при повороті ручки на 90 градусів засувка з торця йде всередину замку). Ручка всередині корпусу замка надіта на сталевий чотиригранний стрижень, який розташований в корпусі замка під прямим кутом. Саме він заважає зняттю замку з торця дверей.
3
Зніміть ручку разом зі стрижнем. Для цього необхідно знайти, за допомогою чого закріплена ручка на сталевому стрижні (гвинт - викрутити, сталеве колечко з дроту - підчепити і зняти). Знявши ручку зі стержня з одного боку двері, спробуйте витягти стрижень з корпусу замку за іншу ручку. Якщо після вилучення стрижня замок все одно не дістається, треба подивитися, чи не кріпляться Чи декоративні накладки на замок наскрізь до корпусу замку.
4
Зніміть декоративні накладки, вийміть замок .
Зверніть увагу
Якщо личинка замка, або сам замок несправні, і немає можливості видавити личинку, то доведеться висвердлюють або вибивати її, зруйнувавши таким чином. В цьому випадку, є ризик поломки двері, якщо вона дерев'яна, тому необхідно діяти акуратно.
Корисна порада
Якщо немає впевненості в тому, яким саме чином влаштований конкретний замок, можна заздалегідь оглянути аналогічний, наприклад, в магазині.