Як зробити м'які меблі своїми руками.

Зробити м'яку меблі своїми руками - не надто складно. Зрозуміло, що початківці столяри це завдання навряд чи подужають. А ось що стосується майстрів столярної справи, то вони, напевно, з цим завданням впораються швидко. При цьому важко не зробити саму меблі , а вибрати для неї вірні матеріали.
Вам знадобиться
  • Інструменти, матеріали, інструкція.
Інструкція
1
Готуємо матеріали.Каждий, хто хоч раз купував м'яку меблі , замислювався: «А чому б не зробити її самому?». Насправді, нічого особливо складного тут немає. При цьому важливо зрозуміти, що для початку варто зробити звичайну дерев'яну меблі , а потім просто обшити її тканиною і наповнювачем. Почати подібні столярні проби ми рекомендуємо вам з виготовлення м'якої табуретки. Потім можна перейти на ліжко і пуф. І тільки після цього замахнутися на святе святих: диван і крісло.
2
Наполнітель.Помніте, що, самостійно виготовляючи м'яку меблі , на матеріалах економити не варто, адже інакше меблі буде виглядати дешево. Враховуйте, що ви і так значно економите, роблячи меблі своїми руками, і не скупіться на покупку красивою тканини і якісного наповнювача. Як правило, в ролі наповнювача для м'яких меблів виступає поролон або поліуретан. При цьому для кожної частини меблів вони повинні бути певної товщини: - для сидінь - 45-48 кг/м3; - для спинок - 42 кг/м3; - для матраців - 30-35 кг/м3; - для підлокітників - 28 кг/м3.
3
Що стосується вибору тканини для меблів, яку ви будете вирізати своїми руками, то тут все теж не так просто. В першу чергу, тканина повинна бути достатньо міцною. Також переконайтеся, що нестійкі ушкодження з обраної вами тканини будуть видалятися максимально легко. Ну і, нарешті, оскільки тканина ви будете прибивати, переконайтеся, що на ній не з'являться дірки і «стрілки» внаслідок цього.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що меблі, зроблені своїми руками, не з першого разу вийде у вас слушною.
Корисна порада
Для першої меблів, що виготовляється своїми руками, виберіть темну ткань.Не варто ставитися несерйозно до попередньої підготовки заготовок з деревини та розкрию тканини.
Кушетка - це невеликий одномісний диван з узголів'ям. Ще за часів античності вона була предметом розкоші, а от ідея кушетки як предмета меблів для невеликих за площею житлових приміщень належить угорським дизайнерам. Саме через свою функціональності кушетка стала одним з найулюбленіших предметів в інтер'єрі квартири, будинку або дачі. Якщо ви вирішили заощадити на покупці цього виробу і зробити його своїми руками, скористайтеся інструкцією.
Вам знадобиться
  • - ескіз;
  • - чотири поздовжні дошки, дві поперечні і чотири ніжки;
  • - поролон.
Інструкція
1
Зараз у продажу існує велика кількість різновидів кушеток: вони стали невід'ємною частиною медичних установ, кушетки-трансформери здатні перетворюватися у великі м'які дивани або затишні крісла, складані дозволяють з легкістю використовувати їх в поїздці і зберігати в будинку, наприклад, в комори до наступного використання.
2
Оскільки, як було зазначено вище, видів кушеток існує величезна безліч, для початку визначте, яку з них ви хочете змайструвати. Інструкція пропонує вам сконструювати розкладну кушетку з функціонально зручним ящиком для білизни.
3
Визначившись з вибором конструкції, приступайте до створення ескізів. У цьому вам допоможе спеціаліст або спеціальна література з проектування меблів. Обов'язково необхідно врахувати такі параметри, як ширина, висота, глибина сидіння кушетки, висота спинки і підлокітників. Також на ескізах відображені розміри білизняного ящика і відстань між поздовжніми і поперечними панелями конструкції.
4
Для спорудження каркаса вам будуть потрібні чотири поздовжні дошки, дві поперечні і чотири ніжки (по можливості фігурні). На поперечних панелях слід закріпити напрямні бруски, які слугуватимуть опорою для білизняного ящика. Щоб створити обмеження для переміщення підстави матраца, необхідно також закріпити дошки, які одночасно будуть елементом декору вашої кушетки.
5
За заготовленим шаблонами ретельно розмітьте матеріали, щоб парні деталі отримали однаковий контур, а стикуються кромки деталей на шкантах точно підходили один до одного.
6
Ще до збірки кушетки ви повинні виготовити її м'яку частину - матрац, що складається з жорсткого підстави, покритого поролоном необхідної товщини, і оббитий декоративної тканиною. Аналогічно виконуються спинка кушетки і підлокітники. Не забудьте придбати необхідні кріплення та спеціальні петлі. Тепер можна збирати кушетку.
7
Якщо ви вже майстрували меблі, то, швидше за все, впораєтеся з виготовленням запропонованої конструкції. Але якщо це ваш перший досвід в проектуванні і створенні меблів, краще почати з кушетки попроще - типу тапчана.