Як розрахувати електропроводку. расчитать навантаження проводки.

Перш ніж почати монтаж нової електропроводки, необхідно в першу чергу розрахувати навантаження на мережу - як для вхідного кабелю, так і для всієї електропроводки в квартирі або в будинку. Це необхідно, щоб правильно підібрати переріз проводу для електропроводки і автоматичні запобіжники підходящого наминала.
Вам знадобиться
  • Калькулятор.
Інструкція
1
Навантаження для квартири розраховується наступним чином. Підраховується сумарна потужність електроприладів, які включатимуться в одну гілку електропроводки, тобто в ті розетки, які підключені до одного загального проводу що йде від щитка. Взяти довідник по електриці і по таблиці визначити перетин необхідного дроти ..
2
Якщо його немає під рукою, то тоді можна розрахувати, використовуючи такі формули. Споживаний струм електроприладами підраховується як; I = P/U Де I - струм навантаження; P - потужність; U - напруга сеті.Можно скористатися і спрощеним обчисленням -I = 4? P Тільки в цій формулі потужність розраховується в кВт, а не в Вт, як у попередній.
3
Далі розраховується необхідний діаметр дроти: d = k? I + 0,005d - діаметр дроту в мм; k - постійний коефіцієнт, для міді він дорівнює 0,034.
4
Але так як в торговельній мережі провід вимірюють в площі поперечного перерізу, то: S = 0? 785 * d2где S - площа поперечного перерізу проводу.
5
Наприклад, одночасно включені в мережу електроприлади загальною потужністю 2,8 кВт.Ток навантаження: I = P/U = 2800/220 = 12,7 Аd = k? I + 0,005 = 0,034? 12,7 + 0,005 = 0,5 ММS = 0,785? d2 = 0,785? 0,5? = 0,2 мм?
6
Для розрахунку вхідного кабелю необхідно порахувати загальну навантажувальну потужність, адальше такий же принцип розрахунку, який вказаний вище.
7
Так же можна приблизно розрахувати необхідну перетин електропроводи, як говориться на вічко. Виходячи з того, що мідний провід підбирається з розрахунку S = 1 мм? на I = 10 А. Алюмінієвий провід - S = 1 мм? на ток = 8 А.
8
Але в більшості випадків, при монтажі електрики продиктовані тим, що на розетки йде дріт перетином 2,5 мм ?, а на освітлення - 1,5 мм?.