Як зробити підпірну стінку.

Підпірна стінка являє собою конструкцію, яка утримує від обвалення масив грунту. Застосовують підпірну стінку у гідротехнічному, дорожньому, промисловому і цивільному будівництві. Така стінка досить міцна, довговічна і практична. Стінка будується з ряду бетонних стовпів, які вриваються на певну глибину в землю і встановлюються на бетонний фундамент.
Інструкція
1
Коли виконується будівництво підпірних стінок з бруса або ж кругляка, то враховується багато особливостей. Дерев'яний стовп обов'язково повинен входити в землю приблизно на половину своєї довжини. Для цього викопується яма, глибина якої приблизно 80 сантиметрів. Низ обов'язково засипається шаром гравію, приблизно в 20 сантиметрів завтовшки. Він виступає фундаментом. Також гравій використовується як дренаж. Деревина буде охоронятися від загнивання.
2
Установка колод здійснюється впритул один до одного. Виробляється на рівні 40 сантиметрів фіксація худим бетоном. Для запобігання зсуву колод роблять зверху обв'язку дротом. З іншого боку виконується обкладка покрівельним толем або ж іншим герметизуючим матеріалом. Земля буде добре захищена від вимивання між дерев'яними стовпами. Після цього засипають землю і утрамбовують.
3
На даний момент є кілька способів будівництва. Вибираються вони залежно від призначення і висоти стінок. Щоб підвищити довговічність використовують фундаменти, які відрізняються по товщині і глибині в залежності від виду стінки, роду грунту, на якому вона повинна бути побудована.
4
Стінки, які мають висоту менше 30 сантиметрів, не потребують фундаменті. Для стінок висотою від 30 до 80 сантиметрів використовують фундамент, глибина якого складає від 15 до 30 сантиметрів. Виготовлення фундаменту здійснюється з гравію, щебеню, піску. Іноді роблять ущільнення глиною або скріплення цементним розчином.
Пластикові пляшки - універсальний матеріал для творчості, будівництва. Їх з успіхом застосовують для декорування дачної ділянки, роблячи не тільки тварин, штучні дерева, а й підпірні стіни.

Підготовчі роботи - план стіни, спорудження фундаменту

Не всім власникам дачних ділянок пощастило з територією. У деяких фазенда розташована на схилі пагорба або яру. Це загрожує зсувами, змиванням верхнього родючого земельного слоя.Чтоби боротися з цією проблемою, зводять підпірні стіни. Вони можуть бути з бетону, каменю, цегли, дерева. Можна піти більш оригінальним способом, зробивши підпірні стіни з пластикових бутилок.Сначала потрібно намалювати на папері, де вони будуть розташовуватися. Якщо ділянка знаходиться на крутому схилі, то може знадобитися зробити кілька рівнів - від 2 до 4, при допомозі таких загороджень. Необов'язково кожну терасу облямовувати підпірними стінами з пляшок. Верхня - може бути з каменю, а нижня - з ніх.После того як намальований план розміщення перегородки, можна приступати до робіт. Візьміть 4 кілочка, вбийте їх в землю по периметру майбутньої споруди. Захистіть за допомогою мотузки. Вирівняйте її. Зніміть верхній родючий шар з цього місця, він стане в нагоді на городі. Вирийте траншею по розмітці глибиною 40-50 см, а завширшки - 30-35 см.Насипьте вниз піску, шаром 7-10 см, зволожите і утрамбуйте его.Смешайте 4 частини піску, з 1 частиною цементу (краще взяти марку М 400), розбавте такою кількістю води, щоб вийшла консистенція негустого сиру. Вилийте вийшов бетон в траншею. Це буде фундамент для майбутньої стіни. Наступний етап робіт можна починати тоді, коли він підсохне, але не до кінця - при натисканні на бетон пальцем, залишиться невеликий слід. Тоді потрібно укладати пластикові пляшки.
Для створення підпірної стіни підійдуть 2 і 1,5-літрові пляшки. З тари меншого обсягу стіна буде тонкою, а якщо взяти зовсім великі пляшки, то вона буде виглядати громіздким.

Зведення стіни

Спочатку пляшки необхідно заповнити піском і міцно закрутити кришку, щоб він не висипався. Зробіть такий же розчин, як було описано вище, покладіть шпателем на фундамент шар в 2 см. На ньому розташуйте верхній ряд пляшок. Їх потрібно класти Голишко в одну сторону і щільно один до другу.На них зверху викладіть чергову порцію розчину, товщиною 3-4 см і розташуйте кожну пляшку другого ряду між двома бутлями першого. За такою технологією створюється вся опорна стінка з пластикових пляшок.
Можна спорудити по краях стіни 2 колони з цього ж матеріалу. При цьому пляшки викладаються по колу, шийками всередину. Через кілька рядів вони перетворяться на справжню колону.
Для декорування після повного висихання розчину її фарбують або зав'язують шнур, обмотуючи їм кришки пляшок.