Як зробити намисто своїми руками.

Якщо у вас в будинку лежать бабусині намиста, які вийшли з моди, то не поспішайте їх викидати, їм можна знайти застосування.

Зробити намисто своїми руками не складно, витрати на виготовлення бус невеликі, особливо, якщо врахувати, що намистини можна брати зі старих маминих або бабусиних бус, або попросту купувати в магазині - стоять намистини недорого.Давайте сьогодні зробимо синьо-блакитні намиста. Нам знадобляться:

  • намистини білого, синього, блакитного та срібного кольорів;
  • дріт;
  • невеликі плоскогубці;
  • ножиці;
  • застібка для бус у вигляді палички і кільця;
  • два затиску (намистини з м'якого металу сплющують плоскогубцями, щоб зафіксувати замок).

Для зберігання намистин краще використовувати спеціальну пластмасову коробочку з невеликими відділеннями. Можна використовувати спеціальні чемоданчики для болтиков і гайок (їх можна купити в будівельному магазині або взяти у тата чи дідуся) або спеціальні коробочки для накладних ногтей.В магазинах, що спеціалізуються на продажу товарів для творчості, можна купити підставку для виготовлення бус. На підставці можна розкладати намистини і міняти їх місцями. Але для виготовлення ваших перших бус вся ця атрибутика не потрібна, можна розкласти намистини на тарілці або просто на столе.Для початку відберемо намистини, відповідні один до одного по відтінку, розміром і формою. Добре виглядатимуть ряди намистин однієї форми, але різного розміру і зроблені з різного матеріалу. Наприклад, квіти - пластмасові та металліческіе.Цвета синій і блакитний - холодні, тому затискачі, замок і дріт для бус краще використовувати в срібному цвете.Чтоби намистини лягли в правильному порядку, розташуйте по центру самі великі та гарні. Потім з двох сторін додавайте намистини за розміром, формою і відтінку на свій смак. Біля самих країв можна розташувати намистини дешевше і простіше, оскільки вони будуть розташовуватися ззаду і мало хто їх зможе заметіть.Чтоби зрозуміти якої довжини має бути дріт, необхідно прикинути довжину бус, додати 5 см на застібку. Наступним кроком необхідно протягнути дріт в одну з частин застібки - паличку або кільце. Зігніть дріт приблизно в 2-х см від краю і проведіть обидва кінці через затискач. Розплющите затискач таким чином, щоб він не потрапив на ребристу частину плоскогубців, щоб не пошкодити його.Я зараз ми починаємо нанизувати намистини. Беріть намистини з тарілки або столу в тому порядку, в якому ви їх розташували раніше. Коли ви одягнете все намистини, подивіться, чи подобається вам як вони виглядають на дроті - ще є шанс все переробити. Потім надіньте на дріт затиск, слідом другу частину застібки і виведіть кінець дроту через зажім.Конец дроту Протягніть через одну-дві намистини і підтягніть так, щоб намистини щільно прилягали одна до іншої. Добре б, щоб кінець дроту був захований всередині великої намистини, а зайве можна відрізати ножніцамі.Последній етап - добре сплющите затиск плоскогубцамі.Теперь ви знаєте, як зробити намисто своїми руками. Удачи!