Як створити розділ відновлення.

Створивши на диску прихований розділ відновлення , з'явиться можливість піти від багатьох заплутаних дій по реанімації Windows. Можна зробити так, щоб вашу систему можна було повернути в працездатний стан за один клік. Найзручніше створити recovery-розділ на вашому комп'ютері. Для цього перш за все знадобиться оновлений DVD диск з операційною системою Windows XP.
Вам знадобиться
  • ПК, Диск Windows
Інструкція
1
У версії Vista потрібно викликати меню управління жорсткими дисками - «Пуск | Панель управління | Система та обслуговування | Створення та форматування розділів жорсткого диска». На «сімці» шлях виглядає приблизно так само саме, лише з невеликими відмінностями. Крім цього в будь-який з даних систем можна зайти в меню «Пуск», натиснувши правою клавішею на "Комп'ютер", в контекстному меню вибрати «Управління».
2
У вікні, яке відкрилося, потрібно клацнути зліва в меню по рядку «Управління дисками». Тепер потрібно знайти великий розділ там, де встановлений Windows, потрібно натиснути по ньому правою клавішею миші і вибрати «Стиснути том». Таким чином, ми звільняємо містечко для розділу, який потрібно створити. Його розмір повинен бути не менше 3 Гбайт. При стисненні початкового томи у вікні майстра слід ввести необхідне значення - мінімум «3000».
3
Після на диску повинна з'явиться нерозмічена область. Натискаємо на неї правою клавішею і вибираємо пункт «Створити простий том».
4
Далі дотримуйтеся порад майстра, нічого не змінюючи в налаштуваннях. Наприкінці Windows форматує розділ і дасть йому букву. Тепер можна закрити програму управління дисками і скопіювати вміст інсталяційного диска на новий розділ.
5
Тепер необхідно зробити новий розділ активним. Потрібно з правами адміністратора набрати ключ в командному рядку: e: cd? Ootbootsect/nt60 e: Під «e:» мається на увазі буква, яку Windows дав новому розділу.
6
Якщо через деякий час ваш Windows припинить запускатися, можна буде легко відновити працездатність машини завдяки резервної копії операційної системи. Спочатку потрібно встановити утиліту з назвою EasyBCD з DVD, прикріплену до цього номеру CHIP. Після запуску структури потрібно вибрати «Add new entry», а у вигляді потрібного диска («Drive») потрібно задати створений розділ і дати ім'я йому, наприклад, «Recovery». Потім потрібно натиснути на клавішу «Add entry» і вийти з програми. Після перезавантаження комп'ютера буде видно в менеджері завантажень нову запис.
7
В кінці можна видалити засмічене рекламою розділ, який був створений виробником ПК. Для цього буде потрібна утиліта GParted. Видалення розділу, який створив виробник, виконується через меню «Partition | Delete». З'явитися порожнє місце об'ємом близько 8 Гбайт. Завдяки команді «Partition | Resize/move» можна збільшити розділ з Windows. Наприкінці слід закрити програму.
Корисна порада
Найкраще створювати розділ відновлення об'ємом від 5 Гб.