Як проводити інструктаж з охорони праці.

Згідно з трудовим законодавством кожен роботодавець повинен не тільки забезпечити безпеку на робочому місці, але і забезпечити необхідною інформацією та відповідними інструкціями всіх працівників, а також проводити навчання та здійснювати контроль над дотриманням техніки безпеки. Адже життя і здоров'я його співробітників є одним з найбільш важливих питанням.
Інструкція
1
Для початку слід організувати збори для всіх працівників вашого підприємства. На даному зібранні у формі бесіди детально роз'ясніть основні вимоги охорони праці . А саме, особливості роботи, безпечні прийоми праці , маршрути проходу, вимоги до спецодягу і спецвзуття та пр.
2
При інструктажі особливу увагу приділіть робочим зі стажем до 1 року, а також досвідченим робочим з великим стажем. Дані категорії співробітників найбільш схильні до травматизму. У першому випадку - через недосвідченість, у другому - через надмірної самовпевненості.
3
На завершення даного зібрання влаштуйте усну перевірку у вигляді питань, для того, щоб переконатися, що весь порушене матеріал працівниками засвоєний. Не забудьте записати результати проведеного інструктажу в журнал встановленої форми, де інструкторів та інструктованих ставлять свої підписи, а також дату його проведення.
4
Після цього, всіх недавно прийнятих на роботу співробітників закріпіть за досвідченими фахівцями для проходження стажування, мета якої полягає в отриманні навичок безпечного здійснення безпосередніх обов'язків кожного з них.
5
Головне, не нехтуйте проведенням даного заходу. Адже важливо забезпечити безпечні умови праці . Пам'ятайте, що не можна вважати працівника винним у порушенні вимог охорони праці , з якими він свого часу не був ознайомлений.