Як вставити картридж.

Принтери все частіше з'являються в квартирах власників персональних комп'ютерів. Технічний прогрес не стоїть на місці, і сучасні принтери давно вже стали кольоровими і можуть друкувати на будь-яких поверхнях - від текстів на папері і фотографій до обкладинок DVD-дисків.

Найбільшого поширення в побуті отримали струменеві принтери. Цьому сприяє ряд причин - низька вартість, в порівнянні з лазерними принтерами, кольоровий друк на різних поверхнях і т.д. Однак після того, як чорнило в картриджі закінчуються, приходить і перше розчарування - вартість картриджа у деяких моделей досягає 90% від ціни нового принтера!

Зрозуміло, що на робочому місці в офісі питання заміни картриджа вирішується просто. Для цього молодший співробітник відправлявся в найближчий сервісний центр і купував новий. Бухгалтерія фірми оплачувала витратні матеріали, забезпечуючи безперервний робочий процес. І завдання користувача полягала в тому, щоб вставити картридж правильно. Ціна питання, як правило, співробітників не цікавила.

Коли ж мова заходить про власному домашньому принтері, то питання витрат на новий картридж стає актуальним. Перше, що спадає на думку, - це заправка картриджа. І що б там не казали виробники друкуючих пристроїв, як би не закликали купувати тільки оригінальні витратні матеріали, але заправка картриджів це сувора реальність, що підкріплюється фінансовим боком.

Для вирішення даного питання можна піти двома шляхами. Перший з них - це запросити майстра з фірми, яка надає послуги з заправки та відновлення картриджів. Але за його візит доведеться додатково платити. Оскільки в розділ кута поставлена економія, то існує й інший варіант вирішення проблеми. Заправку картриджа можна здійснити самостійно. Але для цього потрібно засвоїти кілька правил, основне з яких - як правильно витягти, і найголовніше, як вставити картридж правильно після заправки. Погодьтеся, що не варто проробляти складний шлях з покупкою чорнила, промиванням і заправкою, щоб необережними і непродуманими рухами зламати картридж при установці назад.

Практично в кожному принтері, під відкидною кришкою, що відкриває доступ до картриджа, приклеєна спеціальна наклейка з малюнками, на яких послідовно зображено процес зняття і установки картриджа в принтер. Дотримуйтесь цих порад, намагаючись не прикладати надмірних зусиль до механізмів і засувок. Перш ніж вставити картридж назад, протріть його від залишків чорнила. Після установки роздрукуйте кілька пробних сторінок, щоб переконатися в правильності його установки.

Заміна картриджа на будь-якому струменевому принтері - справа нехитра, але все ж вимагає певних навичок і вправності. Проробляючи цю процедуру вперше, зверніть увагу, що в картриджа х містяться чорнило, здатні пролитися в самий невідповідний момент, тому краще відсунути все зайве подалі і надіти рукавички.
Інструкція
1
При установці нового картриджа потрібно видалити з нього захисну стрічку згідно інструкції, намагаючись не пошкодити сопла та контакти. Потім увімкніть принтер і відкрийте кришку.
2
Зачекайте поки каретка займе центральне положення, відкрийте засувки на ній.
3
Вставте картридж вертикально в гніздо (контактами від себе) під невеликим нахилом: чорний - праворуч, кольоровий - зліва, до клацання.
4
Опустіть засувку, закрийте кришку принтера. При цьому каретка знову повертається вправо. Якщо цього не відбувається, і індикатор блимає, спробуйте ще раз перевстановити картриджі, домігшись збіги контактів або знову увімкнути-вимкнути принтер.
5
Іноді потрібно змінити настройки принтера, дозволивши використовувати «невідомий картридж» замість «оригінального». Відкрийте настройки з обслуговування принтера, виконайте процедуру суміщення. При цьому настройки для оригінального картриджа краще зберегти. Роздрукуйте перевірочну сторінку. Проводите суміщення картриджів після кожної установки.
6
Пам'ятайте, якість друку багато в чому залежить від злагодженої роботи принтера з картриджем, тому перевіряйте їх відповідність при покупці. Якщо в один картридж порожній, і немає можливості заміни або дозаправки, залиште його на місці, щоб забезпечити роботу принтера.
Зверніть увагу
По можливості використовуйте підходящі чорнило, уникаючи експериментів з товаром якості сумнівного.
Корисна порада
Постарайтеся не вимазати картридж чорнилом під час дозаправки, особливо мідні контакти чіпа.