Як зробити домашній вулкан. Як зробити вулкан з харчової соди.

Якщо вам хочеться показати своєму малюкові, що таке вулкан , а також як відбувається його виверження, зовсім не обов'язково їхати в далекі країни і шукати там діючі вулкан и . Вельми правдоподібну модель можна створити вдома самому, зробити це зовсім нескладно.
Інструкція
1
Для виготовлення вулкан а візьміть пластилін (також підійдуть глина або тісто), скляну банку, попередньо закопану в пісок. Тепер поставте банку на якусь підставку і зліпіть навколо неї ваш вулкан з кратером (їм буде дно банки).
2
Тепер візьміть столову ложку питної соди, столову ложку засобу для миття посуду, 2-3 краплі червоного харчового барвника (можна використовувати буряковий сік).
3
Далі вливайте в уявне жерло вулкан а приблизно 50 мл столового оцту. Ви будете спостерігати виверження, при цьому з жерла стане валити вируюча піна.
4
Виходить це завдяки хімічній реакції, при якій відбувається виділення вуглекислого газу, він пузириться, маса виходить за краї кратера. До речі, саме рідина для миття посуду змушує уявну лаву скипати максимально сильно. Процес абсолютно безпечний і не представляє ніякої шкоди. Не хвилюйтеся, дитина ні в якому разі не постраждає від опіків, отруєнь та інших неприємностей.
5
Зверніть увагу на те, що досвід краще ставити в приміщенні з хорошою вентиляцією через не зовсім приємного запаху оцту. Також обов'язково попередьте малюка, що подібні експерименти робляться тільки разом з дорослими.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rI__zQTF7VE