Як зробити різці по дереву.

Будь різьбяр знає, що знайти підходящий для роботи інструмент досить складно. У продажу хоч і є майже все, але от якісну річ знайти проблематично. А чому б не виготовити різець по дереву своїми руками? Наші рекомендації прийдуть вам на допомогу.
Вам знадобиться
  • - фрези по металу,
  • - шліфувальний верстат,
  • - ніж,
  • - трафарет.
Інструкція
1
Перш за все, нанесіть малюнок майбутнього різця на фрезу. Потім розріжте її на різаку по металу. Якщо іскор багато, то сталь хороша, вуглецева і якраз буде придатною для різьби по дереву .
2
Отриману заготовку ножа-різака відшліфуйте на шліфувальному верстаті, постійно поміщаючи нож в воду, щоб уникнути його перегріву.
3
Тепер приступайте до виготовлення ручки для ножа. Візьміть дві рейки з міцного дерева. На одній частині намалюйте контур ножа, іншу помістіть зверху. Виріжте виїмку в дереві за формою ножа, вкладіть туди ніж і промажте клеєм ПВА обидві частини.
4
Після чого склейте нож в лещатах. Зазвичай на це йде до 12 годин. Після склейки відшліфуйте ручку, а ніж нагострити до потрібного ступеня гостроти. До речі, таким же чином можна зробити і звичайний ніж.
5
Ножі для різання дерева також роблять з полотна механічної пилки, відрізавши заготовку таким чином, щоб використовувати отвір на кінці пилки для кріплення дерев'яної ручки ножа.
6
Якщо для вас робота з деревом - серйозне заняття, поставтеся до оформлення ручки ножа з усією відповідальністю. Робіть її з дерева, обов'язково підганяйте по руці. Для цього затисніть в долоні пластилін і з цього відбитку повторіть форму ручки. Маленькі ножі по дереву можна зробити з надфилей, відповідним чином обробивши їх.