Як зробити сауну самому в квартирі. Як побудувати басейн самому.

Якщо ви вирішили побудувати сауну у власному будинку, вам доведеться відповісти на ряд питань. Яку площу під сауну ви готові виділити? Яка буде місткість вашої сауни? Як ви збираєтеся оснастити сауну ? Яку суму ви плануєте витратити на пристрій сауни? Від відповідей на ці та інші питання буде залежати якість споруди і терміни його зведення.
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами сауни. Його підбирають з урахуванням передбачуваної кількості осіб, водночас парящіхся в сауні. Має значення і площа приміщення, що виділяється під будівництво. На одного парильщика має припадати приблизно 2 куб. метра повітряного простору.
2
Парилка сауни повинна бути теплоизолированной і обладнана нагрівачем (банної піччю). Передбачте місця для сидіння або лежання парильників. Освітлення може бути як природним, так і штучним. Повітрообмін відбувається за рахунок вентиляції. Висота стель в сауні - 2-2,4 м. Більш високі стелі створюють додатковий непотрібний об'єм повітря, що вимагає витрати енергії на обігрів.
3
Від стелі до верхньої полиці відстань повинна бути не менше 1,2 м. Це дозволяє дорослій людині зручно сидіти. Між полицями по висоті відстань зробіть не менше 40 см, щоб ноги розміщувалися зручно. Виготовити полки можна з деревини листяних порід, наприклад, липи. Для зручності сидіння і чистоти стін над верхньою полицею встановіть подспинники.
4
Стеля і стіни сауни повинні максимально зберігати тепло і бути ізольованими від вологи. Використовуйте термостійкий утеплювач, алюмінієву фольгу. Всередині сауни зробіть обшивку з вагонки.
5
Піч для домашньої сауни використовуйте електричну, заводського виготовлення. Це так звана електрокам'янка. Потужність печі підбирається з розрахунку 1 кВт на 1 куб. метр повітряного простору сауни. Розташовують електрокам'янку, як правило, збоку від входу в сауну - це створює теплову завісу при відкриванні дверей.
6
Двері в приміщення сауни повинна бути здатна витримувати перепади температур. Поріг в двері відсутня. Рекомендується виконати двері з дерева або зі скла (це виключає замкнутість простору).
7
Світильники розташуйте за спиною сидячих парильників, щоб уникнути попадання світла в очі. Для розсіювання світла використовуйте дерев'яні абажури.
8
Заключний етап - організація вентиляції сауни. Близько банної печі встановіть вентиляційну решітку, навпроти неї або на стелі зробіть засувку для регулювання потоку повітря в сауні.