Як зробити список за абеткою в Word. Як задати фільтр за алфавітом в екселя.

Сортування - це операція, частіше застосовувана при обробці масивів даних. Однак, іноді вона буває потрібна і при роботі з звичайними текстами. В редакторі Microsoft Office Word така функція передбачена.
Вам знадобиться
  • Текстовий редактор Microsoft Office Word
Інструкція
1
Щоб відсортувати прості рядки тексту одного абзацу, спочатку виділіть їх. При створенні нового документа меню текстового редактора за замовчуванням відкривається на вкладці «Головна». Якщо у вас вона не відкрита зараз - відкрийте. Тут вам потрібна секція «Абзац», в яку поміщена кнопка відкриває віконце установок сортування даних - клацніть її.
2
В цьому вікні можна задати три умови сортування, які можуть застосовуватися до виділених даними послідовно. Вони виділені в три секції з заголовками «Спочатку по» і «Потім по», але при сортуванні рядків абзацу активна тільки перша з них. У кожній секції розміщені по два випадаючих списку. У першому з них для сортування текстових рядків треба залишити вбрання за замовчуванням значення «абзацам», а в другому («тип») - «текст». Якщо ці рядки являють собою значення дат числа, то в другому списку ви можете вказати відповідні пункти. Крім того, тут же поміщений перемикач напряму сортування - за зростанням або спаданням. Є тут і кнопка «Параметри», що відкриває список додаткових налаштувань. У ньому можна вказати використаний знак роздільника полів і необхідність враховувати регістр букв. Також можна вибрати алфавіт мови, який слід використовувати для сортування. Встановивши всі потрібні параметри, натисніть кнопку «ОК» для початку операції.
3
Якщо треба впорядкувати дані, поміщені в таблицю, то діяти треба точно також при сортуванні одного стовпчика. А якщо потрібно відсортувати дані по двох або трьох стовпцях, то треба виділити їх всі і тоді у вікні налаштувань сортування стануть доступні друга і третя секції умов. Решта дії нічим не відрізняються від простої сортування рядків.
4
В документи Word можна вставляти фрагменти таблиць з табличного редактора Microsoft Excel. Це робить можливими набагато складніші варіанти сортування даних. Їх можна виконувати в Excel, використовуючи його потужний арсенал роботи з даними, а потім переносити потрібні фрагменти в документи текстового редактора і, при необхідності, редагувати тут.