Як прочитати текстовий файл.

Один з найпоширеніших способів зберігання інформації - текст. За допомогою спеціальних програм текст перетворюється в файл . Такий файл називають текстовим. Але при відкритті такого файл а можуть виникнути проблеми. Різні формати одного і того ж файл а можуть відкриватися різними програмами. Тому необхідно розібратися, як відкрити і прочитати текстовий файл .
Інструкція
1
Прочитати текстовий файл можуть різні програми. Використання деяких може читати тільки певний формат текстового файл а. Інші ж можуть відкривати тексти багатьох форматів. Самій просто програмою для читання файл ов є «блокнот». Він є стандартною утилітою операційної системи і використовується для відкриття форматів «txt» і «ini».
2
Відкривайте формати виду «doc» за допомогою програми «Microsoft Word». Дана утиліта має можливість читання багатьох текстових форматів. Але тут є нюанс. Програма 2003 року і раніше не зможе прочитати документ програми 2007 року і вище. Це пов'язано з тим, що за замовчуванням пізня версія програми зберігає в форматі «docx». Це можна виправити, вибравши при збереженні більш старий формат.
3
Використовуйте програму «fb2 reader» для прочитання текстових файл ов з розширенням «fb2». Таке розширення зустрічається нерідко. Це пов'язано зі зручним читанням файл а, який розташовується у вигляді книги або сувою. Також існує формат «djvu». Досить часто з його допомогою створюються книги з відсканованими сторінками. Використовуйте програму «djvu reader» для її прочитання.
Далеко не в кожному мобільному телефоні можна знайти офісні програми для перегляду текстових файлів. Вихід з положення - установка додатків, спеціально розроблених для вирішення такого роду завдань.
Інструкція
1
Якщо ви не є володарем смартфона, вам потрібно встановити на свій телефон одну з програм для читання текстових файлів для Java-платформ. Можна скористатися наступними додатками: Book Reader, Read Maniac, Jreader, Anyview та ін. Завантажити їх можна на сайтах www.softodrom.ru або www.softportal.ru.
2
Якщо у вас смартфон на базі операційної системи Android, ви можете читати текстові файли на додатків Foliant, iReader, ConReader, FBreaderJ, Android Chm EBook Reader Pro, а також інших аналогічних програм, які можна завантажити і встановити на свій телефон з онлайн-магазинів Android Market (www.market.android.com) і Samsung Apps (www.samsungapps.com).
3
Для власників смартфонів з операційною системою Symbian розроблені додатки QReader, ZXReader, SmartReader, iSilo, Stial Reader, eReader і ін. Ці програми можна завантажити і встановити на свій смартфон через магазин Ovi Store за адресою www.ovi.com.
4
Щоб читати текстові файли в iPhone, встановіть з додатку AppStore (або з сайту www.store.apple.com), яке ви знайдете в своєму телефоні, одну з наступних програм: BookShelf, eReader, MobileFinder, ReaddleDocs, ruBooks, Аймобілко, textReader, Stanza, Docs і ін.
5
Після установки програми, завантажте в нього текстовий файл за допомогою комп'ютера, дотримуючись інструкції до телефону, і приступайте до читання.