Як зробити ставні для вікон. Як зробити металеві віконниці своїми руками.

Ставні на вікнах, без сумніву, надають їм оригінальність і неповторний стиль. Якщо хочете вигідно підкреслити вікна у вашому будинку, доповніть їх зовнішніми розкладними віконницями. Змайструвати і змонтувати цей елемент декору можна своїми руками.
Вам знадобиться
  • Дошки, ножівка по дереву, рубанок, металеві петлі, шурупи, викрутка або шуруповерт, ніж
Інструкція
1
Складено дерев'яні віконниці захищають приміщення від яскравих сонячних променів. При виготовленні віконниць враховуйте відстань між вікнами: якщо воно не дуже велике, то встановити віконниці, що розорюються в обидві сторони, буде проблематично. В цьому випадку віконниці можна спорудити з двох стулок, з'єднаних петлями. Такі віконниці складатимуться при відкриванні та утримуватися фіксатором.
2
Конструкція віконниць може бути самою різною, вона залежить від ваших технологічних можливостей і матеріалу, яким ви володієте.
3
Для більшої зовнішньої привабливості віконниці, що закріплюються на віконної коробці, слід встановлювати з перекриттям укосів, а не врівень з ними. Засувка буде кріпитися з внутрішньої сторони. Можна передбачити спеціальний блокувальний механізм, який не дозволяє відкрити віконниці зовні.
4
Оздоблення віконниць включає їх шліфовку, ґрунтовку і забарвлення. Слід використовувати фарбу для зовнішніх поверхонь.
5
При установці віконниць розмітьте на них положення петель. Просвердлите в віконницях отвори під кріплення. Прикріпіть петлі шурупами.
6
Хрестові петлі прикріпіть на одній зі сторін двостулкового ставня в двох місцях (зверху і знизу). Вирівняйте положення ставня. При необхідності використовуйте дерев'яні прокладки.
7
В стіні виконайте отвори і забийте в них дюбелі. Укрутіть в дюбелі дужки зі втулками, які служать для регулювання положення ставня.
8
Навісьте віконниці і відрегулюйте їх положення за допомогою втулок. Складені віконниці зафіксуйте гачком і засувкою. Передбачте фіксатор для закріплення ставня біля стіни.
Корисна порада
Металеві частини щоб уникнути появи іржі рекомендується регулярно змащувати.