Як приймати управлінські рішення.

Прийняття управлінського рішення - це найважливіший процес в діяльності керівника. Приймаючи управлінське рішення, менеджер вибирає одне рішення проблеми з безлічі. Результат прийнятого рішення служить оцінкою діяльності керівника.
Інструкція
1
В першу чергу, необхідно провести аналіз стану об'єкта управління. Визначити «патологічні» стану системи, відхилення від можливих норм. Виникнення або усунення можливих проблем в майбутньому. На цьому етапі дуже важливо брати до уваги всю інформацію як всередині системи, так і поза ее.Провесті аналіз ситуації, з'ясувати, чому з'явилися ті чи інші проблеми. На цьому етапі підприємство в більшості випадків наймає групу експертів, які виявляють можливі причини появи проблем.Оценіть сформовану обстановку, переконатися що для рішення проблеми у вас достатньо ресурсів, кадрів, техніки, часу і т.д. Визначити, як керівник і підприємство справлятимуться з даною проблемою і з причинами її появи. Тут необхідно розробити чітку стратегію, визначити цілі, можливості їх досягнення, пошук коштів на вирішення проблеми.
2
Далі необхідно зібрати інформацію, з'ясувати кому конкретно потрібно доручити виконання процесу рішення проблеми, скласти чіткий план дій. Виробити основні рішення проблеми за допомогою моделювання. Якщо час для вибору варіанта рішення обмежено, можна скористатися колективними методами такими, як метод Дельфі або метод мозкового штурму.
3
За допомогою порівняння вибрати відповідне по всіх параметрах ефективне рішення проблеми. Вибране рішення потрібно оформити належним чином. В документах повинно бути зазначено, хто відповідає за виконання рішення , терміни його реалізації. У плані реалізації рішення обов'язково треба вказати перелік робіт, які треба провести. Надалі керівник лише контролює процес реалізації рішення і здійснює постійний моніторинг.
Корисна порада
При ухваленні рішення управлінець повинен покладатися не тільки на тонкий розрахунок, але і на свою інтуїцію.