Як розрахувати змінні витрати.

Перемінними зізнаються витрати , які безпосередньо залежать від обсягів розраховується виробництва. Змінні витрати залежатимуть і від вартості сировини, матеріалів, і від вартості електричної енергії, і від кількості виплаченої заробітної плати.
Вам знадобиться
  • калькулятор
  • блокнот і ручка
  • повний перелік витрат підприємства з вказаною сумою витрат
Інструкція
1
Складіть все витрати підприємства, які безпосередньо залежать від обсягу продукції, що випускається. Наприклад, до змінних витрат торговельної організації, що реалізує споживчі товари, можна віднести: Пп - обсяг продукції, закупленої у постачальників. Виражається в рублях. Нехай торгова організація придбала товар у постачальників на суму 158 тисяч рублей.Ее - витрати на електричну енергію. Нехай торгова організація щомісяця сплачує 3500 рублів за електроенергію.З - зарплата продавців, яка залежить від кількості проданого ними товару. Нехай в організації торгівлі середній фонд заробітної плати склав 160 тисяч рублей.Такім чином, змінні витрати торговельної організації будуть рівні: VC = Пп + Ее + З = 158 + 3,5 + 160 = 321 500 рублів.
2
Поділіть отриману суму змінних витрат на обсяг реалізованої продукції. Цей показник можна знайти в балансі організації торгівлі. Обсяг проданого товару в вищевказаному прикладі виражатиметься в кількісному вимірі, тобто поштучно. Нехай, торгова організація змогла реалізувати 10 500 штук товару. Тоді змінні витрати з урахуванням кількості проданого товару рівні: VC = 321,5/10,5 = 30 рублів на одиницю проданого товара.Такім чином, розрахунок змінних витрат проводиться не тільки шляхом додавання витрат організації на покупку і реалізацію товару, але і шляхом ділення одержаної суми на одиницю товару. Змінні витрати із збільшенням проданого кількості товару знижуються, що може свідчити про ефективність діяльності організації. Залежно від типу діяльності компанії змінні витрати та їх види можуть змінюватися - додаватися до вищеозначених в прикладі (витрати на сировину, воду, одноразову транспортування продукції та інші витрати організації).